New 2026 Coachmen RV Leprechaun 220XG Ford 350 Motor Home Class C
"Guaranteed, Lowest Prices in California" MURPHY QUEEN BED/ J-LOUNGE / 200 W ROOF SOLAR PANEL !!
View all Leprechaun Floorplans
2026 220XG Ford 350 Features and Options
The following is a list of Additional Options besides the Standard Features come with the unit are:-
- 2026 LEPRECHAUN 220XGF
- MAGNOLIA DÉCOR
- FRINTON BISQUE WOODGRAIN
- EXPLORER PACKAGE
- ESCALADE PACKAGE
- DRIVER/PASSENGER SWIVEL SEATS &
- WINDSHIELD COVER
- 200W ROOF SOLAR PANEL W/DUAL AGM
- AUXILARY BATTERIES
- RVIA SEAL
What Our Customers Are Saying
Fantastic service and support. Jim and Mike know RVs and even more important know the industry and all the conditions that are affecting RV sales. In addition, RV Kountry went above any beyond when it comes to the sale of my coach. They coordinated battery replacements and other repairs. I would highly recommend RV Kountry. Thanks for all your help. - Greg
Price:
$130,703
You Save: $40,708
Sale Price: $89,995
You Save: $40,708
Sale Price: $89,995
Best RV Center
Location: Turlock, CA
Stock# 39082
Location: Turlock, CA
Stock# 39082
Chassis: Ford 350
Exterior Color: Leprechaun Graphics
Interior Color: Magnolia, Frinton Bisque Woodgrain
Stock# 39082
Chassis: Ford 350
Exterior Color: Leprechaun Graphics
Interior Color: Magnolia, Frinton Bisque Woodgrain
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2026 220XG Ford 350 Specifications
| Sleeps | 6 |
| Length | 24 ft 3 in |
| Ext Width | 8 ft 4 in |
| Ext Height | 10 ft 10 in |
| Interior Color | Magnolia, Frinton Bisque Woodgrain |
| Exterior Color | Leprechaun Graphics |
| Hitch Weight | 5000 lbs |
| GVWR | 12500 lbs |
| Fresh Water Capacity | 41 gals |
| Grey Water Capacity | 28 gals |
| Black Water Capacity | 31 gals |
| Generator | NPS 4500 |
| Fuel Type | Gasoline |
| Miles | 2273 |
| Engine | 7.3L V8 |
| Chassis | Ford 350 |
| Horsepower | 325 hp |
| Fuel Capacity | 55 gals |
| Wheelbase | 158 in |
| Number Of Bunks | 1 |
| Available Beds | Murphy Queen |
| Torque | 450 ft-lb |
| Refrigerator Type | 12V |
| Refrigerator Size | 10 cu ft |
| Cooktop Burners | 3 |
| Shower Size | 24" x 32" |
| Number of Awnings | 1 |
| Axle Weight Front | 5000 lbs |
| Axle Weight Rear | 8500 lbs |
| LP Tank Capacity | 86 lbs. |
| Water Heater Type | On Demand Tankless |
| AC BTU | 15000 btu |
| TV Info | Coach Swing-Arm TV |
| Awning Info | 15' Power with LED Light Strip |
| Gross Combined Weight | 20000 lbs |
| Shower Type | Standard |
| Electrical Service | 30 amp |
| VIN | D22686 |
For more information
Contact Us
Leprechaun 220XG Ford 350 Reviews
Be the first to tell other RVers what you think about this RV Write a Review
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


