New 2026 Coachmen RV Leprechaun 210RSS Chevy Motor Home Class C
CHEVROLET
2026 210RSS Chevy Features and Options
Call for details.
What Our Customers Are Saying
I want to say thank you for everything that you did. You went way beyond my expectations. Everyone was so helpful. You are all amazing! - Karen
Price:
$117,416
You Save: $29,421
Sale Price: $87,995
You Save: $29,421
Sale Price: $87,995
Crestview RV
Location: North Austin - Georgetown
Stock# 32453
Location: North Austin - Georgetown
Stock# 32453
Chassis: Chevy 4500
Interior Color: MAGNOLIA
Stock# 32453
Chassis: Chevy 4500
Interior Color: MAGNOLIA
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2026 210RSS Chevy Specifications
| Sleeps | 6 |
| Slides | 1 |
| Length | 24 ft 9 in |
| Ext Width | 8 ft 4 in |
| Ext Height | 10 ft 10 in |
| Interior Color | MAGNOLIA |
| Hitch Weight | 5000 lbs |
| GVWR | 14200 lbs |
| Fresh Water Capacity | 43 gals |
| Grey Water Capacity | 28 gals |
| Black Water Capacity | 31 gals |
| Furnace BTU | 18000 btu |
| Fuel Type | Gas |
| Engine | 6.6L V8 |
| Chassis | Chevy 4500 |
| Horsepower | 401 hp |
| Fuel Capacity | 32 gals |
| Wheelbase | 159 in |
| Number Of Bunks | 1 |
| Available Beds | Queen |
| Torque | 464 ft-lb |
| Refrigerator Type | 12V |
| Refrigerator Size | 10 cu ft |
| Cooktop Burners | 3 |
| Shower Size | 24" x 32" |
| Number of Awnings | 1 |
| Axle Weight Front | 4600 lbs |
| Axle Weight Rear | 9600 lbs |
| LP Tank Capacity | 68 lbs. |
| Water Heater Type | Tankless |
| AC BTU | 15000 btu |
| TV Info | Coach 32" Swing-Arm TV |
| Awning Info | 15" Power w/LED Light Strip |
| Gross Combined Weight | 20000 lbs |
| Shower Type | Standard |
| VIN | 1HA3GSC78SN012427 |
For more information
Contact Us
Similar RVs and Floorplans
View all
Bunk Over Cab Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


