New 2026 Alliance RV Delta Ultra Lite RK234 Travel Trailer
View all Delta Ultra Lite Floorplans
2026 RK234 Features and Options
New for 2026 the Delta Ultra Lite RK234. The rear kitchen design provides ample counter space along with a 10-cu. ft. 12 Volt refrigerator with freezer. Relax on the tri-fold sofa or the dream dinette. Included is a 40" TV with remote. Enjoy the private bedroom with under bed and overhead storage. Stop by and take a look.
Travel worry free with a complimentary year of RV Complete.
Blue Compass RV offers convenient finance options.
What Our Customers Are Saying
I was having trouble with my BMPRO and we called Burton campers and shared what was going on then we were transferred to Easton. He understood our problem and was extremely helpful in helping me resolve our issues. Great customer service and support. We need more Eastons in the workplace we live in California and had to call Alabama to get the help we needed. Great job Easton
- Sandra
Price:
$52,433
Blue Compass RV
Location: Wheat Ridge CO
Stock# T144392
Location: Wheat Ridge CO
Stock# T144392
Stock# T144392
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2026 RK234 Specifications
| Length | 28 ft |
| Ext Height | 10 ft 10 in |
| Hitch Weight | 616 lbs |
| GVWR | 7450 lbs |
| Dry Weight | 5600 lbs |
| Fresh Water Capacity | 45 gals |
| Grey Water Capacity | 74 gals |
| Black Water Capacity | 45 gals |
| Refrigerator Type | 12V |
| VIN | 7M5TD2722TC309083 |
For more information
Contact Us
Delta Ultra Lite RK234 Reviews
Be the first to tell other RVers what you think about this RV Write a Review
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


