New 2026 Alliance RV Delta Solo BH181 Travel Trailer
Awesome Light Weight Couples Trailer
View all Delta Solo Floorplans
2026 BH181 Features and Options
What Our Customers Are Saying
Great service, super friendly and very patient answering a hundred questions. Finance lady Christen was very helpful in getting us the best deal. All wonderful people, thank you all so much. - Tricia
Price:
$39,680
You Save: $11,685
Sale Price: $27,995
You Save: $11,685
Sale Price: $27,995
Campers Inn
Location: Milford, MA
Stock# 109294
Location: Milford, MA
Stock# 109294
Stock# 109294
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2026 BH181 Specifications
| Sleeps | 7 |
| Slides | 1 |
| Length | 22 ft 11 in |
| Ext Height | 10 ft 5 in |
| GVWR | 5650 lbs |
| Fresh Water Capacity | 45 gals |
| Grey Water Capacity | 45 gals |
| Black Water Capacity | 37 gals |
| Number Of Bunks | 2 |
| Available Beds | Queen Murphy |
| Refrigerator Type | 12V |
| Refrigerator Size | 10 cu ft |
| Cooktop Burners | 2 |
| Shower Size | 30" x 36" |
| Number of Awnings | 1 |
| Water Heater Type | On Demand Tankless |
| Awning Info | 16' |
| Axle Count | 1 |
| Shower Type | Standard |
| VIN | 7M5TD2212TC309180 |
For more information
Contact Us
Delta Solo BH181 Reviews
Be the first to tell other RVers what you think about this RV Write a Review
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


