New 2026 Alliance RV Delta BH271 Travel Trailer
2026 BH271 Features and Options
Call for details.
What Our Customers Are Saying
Maybe it’s me. Where I come from I can’t get help. Maybe it looks like I’m not approachable, Maybe it’s because I am old, fat and ugly. Maybe I’m invisible. But I can be standing in an aisle at Home Depot, Lowe’s, Walmart or any other place of business that is willing to take my money looking for something and have a store clerk pass by me without acknowledging me or asking if they could be of assistance. - Billy
Price:
$56,272
You Save: $12,277
Sale Price: $43,995
You Save: $12,277
Sale Price: $43,995
Ron Hoover RV & Marine Centers
Location: West Houston
Stock# 92152
Location: West Houston
Stock# 92152
Exterior Color: BEIGE
Interior Color: UNITY LINEN
Stock# 92152
Exterior Color: BEIGE
Interior Color: UNITY LINEN
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2026 BH271 Specifications
| Sleeps | 3 |
| Slides | 1 |
| Length | 19 ft 11 in |
| Ext Height | 10 ft 5 in |
| Interior Color | UNITY LINEN |
| Exterior Color | BEIGE |
| GVWR | 5650 lbs |
| Fresh Water Capacity | 45 gals |
| Grey Water Capacity | 45 gals |
| Black Water Capacity | 37 gals |
| Available Beds | Queen Bed |
| Refrigerator Type | 12 V |
| Refrigerator Size | 10 cu ft |
| Cooktop Burners | 2 |
| Shower Size | 30" x 36" |
| Number of Awnings | 1 |
| Water Heater Type | On Demand Tankless |
| TV Info | 32" TV |
| Awning Info | 13' |
| Axle Count | 1 |
| Shower Type | Standard |
| VIN | 7M5TD3125TC308606 |
For more information
Contact Us
Similar RVs and Floorplans
View all
Rear Bath Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


