Avenue by ALLIANCE RV is a feature rich, wide body, customer driven, focused on delivering the travel trailer experience in an easier towing package. Modern country living decor, efficient ductless air conditioning, superior construction, innovative features and attention to every detail make Avenue the premier choice for the refined RV enthusiast.
New 2026 Alliance RV Avenue 332RL Travel Trailer
View all Avenue Floorplans
2026 332RL Features and Options
Perfect Union of Luxury and Towability
What Our Customers Are Saying
Did not buy today, but I will be back! Shawn showed me what I asked to see and walked me through what might fit my needs. I am coming back when I'm ready to buy. Best prices on 2025 units. - Paul
Price:
$87,565
You Save: $12,570
Sale Price: $74,995
You Save: $12,570
Sale Price: $74,995
Blue Compass RV
Location: Wheat Ridge CO
Stock# T140166
Location: Wheat Ridge CO
Stock# T140166
Stock# T140166
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2026 332RL Specifications
| Sleeps | 4 |
| Slides | 3 |
| Length | 38 ft |
| Ext Height | 11 ft 9 in |
| Hitch Weight | 1124 lbs |
| GVWR | 11950 lbs |
| Dry Weight | 10100 lbs |
| Fresh Water Capacity | 71 gals |
| Grey Water Capacity | 106 gals |
| Black Water Capacity | 53 gals |
| Number of LP Tanks | 2 |
| VIN | 7M5TA3729TA012953 |
For more information
Contact Us
Avenue 332RL Reviews
Be the first to tell other RVers what you think about this RV Write a Review
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


