New 2026 Alliance RV Avenue 32RLS Fifth Wheel
View all Avenue Floorplans
2026 32RLS Features and Options
Call for details.
What Our Customers Are Saying
Meet the owner in Buffalo and talked to him and gave him a pair of gloves to dump his RV, what a pleasant guy to visit with. I would go in when I’m ready to buy. - Sheldon
Price:
$92,083
You Save: $12,088
Sale Price: $79,995
You Save: $12,088
Sale Price: $79,995
Ketelsen RV
Location: Waterloo
Stock# 18450
Location: Waterloo
Stock# 18450
Stock# 18450
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2026 32RLS Specifications
| Sleeps | 4 |
| Slides | 3 |
| Length | 34 ft 11 in |
| Ext Width | 8 ft 5 in |
| Ext Height | 13 ft 4 in |
| Hitch Weight | 2000 lbs |
| GVWR | 13995 lbs |
| Dry Weight | 10500 lbs |
| Cargo Capacity | 3495 lbs |
| Fresh Water Capacity | 98 gals |
| Grey Water Capacity | 106 gals |
| Black Water Capacity | 53 gals |
| Available Beds | 1 |
| Refrigerator Type | 12 |
| Refrigerator Size | 16 cu ft |
| Cooktop Burners | 3 |
| Number of Awnings | 2 |
| LP Tank Capacity | 60 lbs |
| Water Heater Type | Tankless |
| AC BTU | 26000 btu |
| TV Info | 1 |
| Awning Info | Electric |
| Axle Count | 2 |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Shower Type | Walk-In Shower |
| Electrical Service | 50 amp |
| Solar Wattage | 400 watts |
| VIN | 7M5FA3529TA013195 |
For more information
Contact Us
Avenue 32RLS Reviews
Be the first to tell other RVers what you think about this RV Write a Review
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


