New 2026 Alliance RV Avenue 23ML Fifth Wheel
2026 23ML Features and Options
Call for details.
What Our Customers Are Saying
RV Leaders got my attention with their website showing the best price anywhere. They followed up with impressively responsive correspondence. Everyone there was very knowledgeable, enthusiastic, and personable. I highly recommend RV Leaders & Camping Outlet. - Jim
Price:
$74,214
You Save: $9,219
Sale Price: $64,995
You Save: $9,219
Sale Price: $64,995
Ketelsen RV
Location: Goddard
Stock# 18447
Location: Goddard
Stock# 18447
Stock# 18447
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2026 23ML Specifications
| Sleeps | 3 |
| Slides | 1 |
| Length | 27 ft 11 in |
| Ext Width | 8 ft 5 in |
| Ext Height | 12 ft 2 in |
| Int Height | 8 ft 5 in |
| Hitch Weight | 1200 lbs |
| GVWR | 10495 lbs |
| Dry Weight | 7700 lbs |
| Cargo Capacity | 2795 lbs |
| Fresh Water Capacity | 45 gals |
| Grey Water Capacity | 106 gals |
| Black Water Capacity | 53 gals |
| Tire Size | ST225/75R15 E |
| Furnace BTU | 35000 btu |
| Number Of Bunks | 2 |
| Available Beds | 1 |
| Refrigerator Type | 12 |
| Refrigerator Size | 10 cu ft |
| Number of Awnings | 1 |
| LP Tank Capacity | 60 lbs |
| Water Heater Type | Tankless |
| AC BTU | 15000 btu |
| TV Info | 1 |
| Awning Info | Electric |
| Axle Count | 2 |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Shower Type | Walk-In Shower |
| Electrical Service | 50 amp |
| VIN | 7M5FA2827TA013220 |
For more information
Contact Us
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


