New 2026 Aliner Scout Lite SCOUT LITE A-Frames
Smallest and lightest in it's class!!
2026 SCOUT LITE Features and Options
Aluminum Wheels Interior LED Lights 10" Electric Brakes Fantastic Fan Azdel Composite Roof/Sidewalls Exterior LED Running Lights 5" Tubular Steel Frame Lexan Skylights High Wind Lift Assist Dexter Rubber Torsion Axle Stabilizer Jacks
What Our Customers Are Saying
I was working in Gillette for the day and had furnace issues , called and asked if they could help me out. They were very helpful and were able to fix it and get me on my way. This was all done in no time and without an appointment. Great experience - Von
Price:
$23,192
You Save: $5,197
Sale Price: $17,995
You Save: $5,197
Sale Price: $17,995
Happy Camper RV Sales, LLC
Location: Garden City
Stock# TA010725
Location: Garden City
Stock# TA010725
Exterior Color: GRAY
Interior Color: GRAY
Stock# TA010725
Exterior Color: GRAY
Interior Color: GRAY
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2026 SCOUT LITE Specifications
| Sleeps | 2 |
| Length | 13 ft |
| Ext Width | 6 ft 6 in |
| Ext Height | 5 ft 2 in |
| Int Height | 7 ft |
| Interior Color | GRAY |
| Exterior Color | GRAY |
| Hitch Weight | 130 lbs |
| GVWR | 3000 lbs |
| Dry Weight | 1190 lbs |
| Available Beds | 2 |
| Refrigerator Type | NA |
| AC BTU | 6000 btu |
| Number of LP Tanks | 1 |
| VIN | 7G5AS131XTA010725 |
For more information
Contact Us
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.

