New 2026 Aliner Ranger RANGER 10 (FRONT KITCHEN) A-Frames
JUST ARRIVED NEW 2026'S
2026 RANGER 10 (FRONT KITCHEN) Features and Options
The 2026 Aliner Ranger 10 Rear Dinette ** IN NAPA **
OPTIONS:
Side Mount A/C
Front Soft Dormer
Lift Assist
Lightweight A-frame pop-up camper with a front kitchen and a dinette that converts to a bed. It is designed for easy towing by a variety of vehicles and can be stored in a standard garage when folded down
Front kitchen: The kitchen area includes a two-burner stove, a sink, and a 1.7 cubic-foot, 12V refrigerator
- Construction: The camper features Azdel composite roof and sidewalls for added durability.
- Towing: It has a Dexter rubber torsion axle for smooth towing and can be towed by many standard vehicles
What Our Customers Are Saying
Our journey with RV Leaders has been nothing short of exceptional, from the expansive inventory to the unparalleled customer service that truly set them apart. The range of RVs available was impressive, catering to every possible need and preference one could imagine. - Maria
Price:
$29,734
You Save: $7,935
Sale Price: $21,799
You Save: $7,935
Sale Price: $21,799
Nohrs RV Center
Location: Nohr's RV Center Napa
Stock# N9-2715A
Location: Nohr's RV Center Napa
Stock# N9-2715A
Stock# N9-2715A
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2026 RANGER 10 (FRONT KITCHEN) Specifications
| Sleeps | 2 |
| Length | 13 ft |
| Ext Width | 6 ft 6 in |
| GVWR | 3000 lbs |
| Dry Weight | 1500 lbs |
| Fresh Water Capacity | 11 gals |
| Tire Size | r14 |
| Furnace BTU | 16000 btu |
| Available Beds | 1 |
| Refrigerator Size | 1.7 cu ft |
| Cooktop Burners | 2 |
| LP Tank Capacity | 10 |
| Water Heater Capacity | 6 gal |
| AC BTU | 6000 btu |
| Axle Count | 1 |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Electrical Service | 30 amp |
| VIN | 7G5AS1318TA010433 |
For more information
Contact Us
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.

