New 2026 Aliner Evolution E15 A-Frames
New to Lot!
2026 E15 Features and Options
The Evolution 15 pairs rugged off-road capability with serious livability. Standard cassette toilet, indoor shower, and two queen beds make it ideal for families. Whether you’re gone for a weekend or a week, it’s a comfortable home base wherever you end up.
What Our Customers Are Saying
Randy and Tim helped us out. We needed some new batteries on our trip from Indianapolis to Bend, OR. Not only did they get us the batteries, when we needed a new connection made they drove us down to the local Napa and got us back. Also stayed open an hour past closing to make sure we were good. - Dan
Contact us for price
Billings RV
Location: Billings, MT
Stock# 010612
Location: Billings, MT
Stock# 010612
Stock# 010612
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2026 E15 Specifications
| Sleeps | 4 |
| Length | 18 ft |
| Ext Width | 7 ft |
| Ext Height | 5 ft 9 in |
| Int Height | 8 ft 3 in |
| Hitch Weight | 192 lbs |
| Dry Weight | 2323 lbs |
| Fresh Water Capacity | 35 gals |
| Tire Size | 15 |
| Available Beds | 2 |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Shower Type | Sunken Tub/Shower |
| Solar Wattage | 100 watts |
For more information
Contact Us
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.

