New 2025 Winnebago Access 28FK Travel Trailer
View all Access Floorplans
2025 28FK Features and Options
What Our Customers Are Saying
Excellent experience. We arrived and Cory was waiting for us in the parking lot. He had the Alpha already set up for us to look at but was also willing to show us anything else we wanted to see. He was laid back and friendly and not pushy in any way. Everyone was super friendly. The store was cute and cozy and had a real nice family feel. It felt like the kind of place you'd like to work yourself - Christina
Price:
$40,257
You Save: $7,357
Sale Price: $32,900
You Save: $7,357
Sale Price: $32,900
Brown's RV Guttenberg
Location: Guttenberg, IA
Stock# AS011
Location: Guttenberg, IA
Stock# AS011
Stock# AS011
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2025 28FK Specifications
| Sleeps | 5 |
| Slides | 1 |
| Length | 32 ft |
| Hitch Weight | 998 lbs |
| GVWR | 8800 lbs |
| Dry Weight | 6790 lbs |
| Fresh Water Capacity | 60 gals |
| Grey Water Capacity | 47 gals |
| Black Water Capacity | 47 gals |
| VIN | 54CTA1V21S6067703 |
For more information
Contact Us
Access 28FK Reviews
Be the first to tell other RVers what you think about this RV Write a Review
Similar RVs and Floorplans
View all
Front Kitchen Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


