New 2025 Thor Motor Coach Four Winds 25V Motor Home Class C
Thor Motor Coach Four Winds Class C gas motorhome 25V highlights:
- Convertible Twin Beds
- Dream Dinette Slide
- Cab Over Bunk
- USB Charging Center
- 12V Refrigerator
When you are ready to travel with your family or friends, this coach can be the perfect traveling companion! From the rear twin beds with a king conversion and a privacy curtain, to the slide out dream dinette and cab over bunk offering more floor space, you can be cozy with one more person or even a few more! The mid-coach full bathroom will keep you clean after a hike, and the kitchen amenities will keep everyone fed with warm meals and the ability to store leftovers in the 12V refrigerator. There is a 39" Smart TV on swivel over the cab area to watch your shows or games.
Each is built with welded sidewall cage construction and a welded tubular aluminum roof, a one-piece fiberglass cap, and includes a slick fiberglass exterior with graphics package for style and years of enjoyment on the open road. Inside, you will enjoy the well-equipped kitchen, the spacious bathroom, the sleeping accommodations and the Winegard ConnecT 2.0 WiFi/4G/TV antenna that allows you to stay connected.
What a great experience. Absolutely streamlined process of my trade in. I was in and out in just around an hour or so. The staff was super helpful. Cory gave me a walkthrough of my new unit, very knowledgeable staff. I highly recommend this group! - Alex
Stock# 303764
Chassis: Ford E Series
| Sleeps | 5 |
| Slides | 1 |
| Length | 26 ft 5 in |
| Ext Width | 8 ft 3 in |
| Ext Height | 11 ft |
| Int Height | 7 ft |
| Hitch Weight | 8000 lbs |
| GVWR | 12500 lbs |
| Fresh Water Capacity | 42 gals |
| Grey Water Capacity | 33 gals |
| Black Water Capacity | 30 gals |
| Furnace BTU | 30000 btu |
| Generator | Flex Power 4000 |
| Fuel Type | Gasoline |
| Engine | 7.3L V8 |
| Chassis | Ford E Series |
| Horsepower | 325 hp |
| Fuel Capacity | 55 gals |
| Wheelbase | 176 in |
| Number Of Bunks | 1 |
| Available Beds | Two Twin with King Conversion |
| Torque | 450 ft-lb |
| Refrigerator Type | 12V w/Auto Generator Start |
| Cooktop Burners | 3 |
| Shower Size | 27" x 27" |
| Number of Awnings | 1 |
| LP Tank Capacity | 40 lbs |
| Water Heater Type | Tankless |
| AC BTU | 13500 btu |
| Basement Storage | 65 cu. ft. |
| TV Info | Cab 39" Smart TV |
| Awning Info | 17' 6" Power w/Integrated LED Lighting |
| Gross Combined Weight | 18500 lbs |
| Shower Type | Neo-Angled |
| Electrical Service | 30 amp |
| VIN | 1HA3GSC79PN014291 |
Four Winds 25V Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


