New 2025 Roadtrek Chase 50 Motor Home Class B
Spring into huge savings!!! Take advantage of this increasable pricing when you finance with us!!.
Take advantage of this blowout price when you finance with us!!.
Special 50th Anniversary Edition
Celebrating a half-century of excellence, the Chase, founded upon the Ram ProMaster chassis, is refined in its exterior design. Its sleek lines and expansive windows contribute to an effortlessly streamlined aesthetic, while the crowning touch of a specially crafted 50th-anniversary decal adds an extra layer of elegance. Enveloped in luxury, this model boasts exterior features like a power awning, outdoor shower, and seamlessly accessible hookups—providing you with all the essentials to chase and capture your dreams with style.
Maybe it’s me. Where I come from I can’t get help. Maybe it looks like I’m not approachable, Maybe it’s because I am old, fat and ugly. Maybe I’m invisible. But I can be standing in an aisle at Home Depot, Lowe’s, Walmart or any other place of business that is willing to take my money looking for something and have a store clerk pass by me without acknowledging me or asking if they could be of assistance. - Billy
Stock# 5523
Chassis: Ram ProMaster 3500
Exterior Color: Bright White
Interior Color: Willow Sage
| Sleeps | 2 |
| Length | 20 ft 9 in |
| Ext Width | 6 ft 11 in |
| Ext Height | 9 ft 5 in |
| Interior Color | Willow Sage |
| Exterior Color | Bright White |
| Fresh Water Capacity | 37 gals |
| Grey Water Capacity | 14 gals |
| Black Water Capacity | 8.5 gals |
| Furnace BTU | 16000 btu |
| Generator | Under Hood 280 Amp |
| Fuel Type | Gas |
| Engine | 3.6L, Gas V6 |
| Chassis | Ram ProMaster 3500 |
| Horsepower | 280 hp |
| Fuel Capacity | 24 gals |
| Wheelbase | 159 in |
| Refrigerator Type | Gas/ Electric |
| Refrigerator Size | 5.3 cu ft |
| Number of Awnings | 1 |
| LP Tank Capacity | 5.9 |
| Water Heater Type | On Demand |
| AC BTU | 13500 btu |
| Awning Info | Power w/ LED Lights |
| Shower Type | Wet/Bath Shower |
| Electrical Service | 30 amp |
| Solar Wattage | 200 watts |
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


