New 2025 Palomino SolAire 3200TSBH Travel Trailer
"Guaranteed, Lowest Prices in California" REAR BUNK ROOM/ KING BED / WASHER & DRYER / 200W SOLAR PANEL!!
View all SolAire Floorplans
2025 3200TSBH Features and Options
The following is a list of Additional Options besides the Standard Features come with the unit are:
- 2025 SOLAIRE 3200TSBH
- LAKEFRONT PKG DISCOUNT
- DISCOUNT
- BEDROOM AC DISCOUNT
- Washer Dryer Discount
- TV DISCOUNT
- DRIFTWOOD INTERIOR COLOR
- FIREPLACE DISCOUNT
- ADVANTAGE PACKAGE
- POWER AWNING WITH LED LIGHTS,
- ALUMINUM WHEELS, BLUETOOTH AM/FM STEREO W/SPEAKERS, POWER TONGUE JACK.
- 15K BTU DUCTED AC, 200W SOLAR PANEL, TUB
- SURROUND W/SKYLIGHT, POWER VENT
- (BATHROOM), FIBERGLASS CAP, BALL BEARING
- DRAWER GUIDES, MICROWAVE, SLAM LATCH
- BAGGAGE DOORS W/MAGNETS, BLACK TANK
- FLUSH, STAINLESS STEEL KITCHEN SINK. LED
- INTERIOR AND EXTERIOR LIGHTS, WHITE GEL
- COAT EXTERIOR, USB PORTS, ROLLER SHADES,
- 11 CU FT ELEC REFER, BUILT W/AZDEL
- COMPOSITE, LADDER BRACKET, SO AMP SERVICE, BROAD MAPLE CABINETS
- POWER STAB JACKS DISCOUNT
- LAKEFRONT PACKAGE
- WHITE TWO-TONE CABINETS, UPGRADED
- BEDSPREAD, DECORATIVE PILLOWS, SLIDE OUT
- HYBRID CARPET
- BEDROOM AIR CONDITIONER
- 43" TV
- FIREPLACE
- POWER STABILIZER JACKS
- WASHER/DRYER
- ADVANTAGE PACKAGE DISCOUNT
- RVIASEAL
- DEALER PICKUP
What Our Customers Are Saying
Our propane stopped working while on a trip from Kansas City to Alaska. I stopped at Eastside and they were very helpful. A Tech even took time to help me make sure I did need a new regulator. We were able to make the repair and get back on the road. - Mark
Price:
$67,917
You Save: $27,922
Sale Price: $39,995
You Save: $27,922
Sale Price: $39,995
Best RV Center
Location: Turlock, CA
Stock# 36540
Location: Turlock, CA
Stock# 36540
Stock# 36540
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2025 3200TSBH Specifications
| Sleeps | 9 |
| Slides | 3 |
| Length | 36 ft 3 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 11 ft 1 in |
| Hitch Weight | 1085 lbs |
| Dry Weight | 7958 lbs |
| Cargo Capacity | 1867 lbs |
| Fresh Water Capacity | 42 gals |
| Grey Water Capacity | 98 gals |
| Black Water Capacity | 30 gals |
| Number Of Bunks | 2 |
| Available Beds | King |
| Refrigerator Size | 11 cu ft |
| Cooktop Burners | 3 |
| Shower Size | 32" x 32" |
| Number of Awnings | 1 |
| Axle Weight | 6835 lbs |
| AC BTU | 13500 btu |
| Awning Info | 21' Power with LED Lights |
| Axle Count | 2 |
| Washer/Dryer Available | Yes |
| Shower Type | Radius |
| VIN | 060343 |
For more information
Contact Us
SolAire 3200TSBH Reviews
Be the first to tell other RVers what you think about this RV Write a Review
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


