New 2025 Palomino SolAire 2080RBS Travel Trailer
"Guaranteed, Lowest Prices in California" FRONT MUPRHY BED / SLIDE OUT/ 15K DUCTED A/C / 200WATT SOLAR /THEATER SEATING
View all SolAire Floorplans
2025 2080RBS Features and Options
The following is a list of Additional Options besides the Standard Features come with the unit are:
- 2025 SOLAIRE 2080RBS
- DRIFTWOOD INTERIOR COLOR
- lAKEFRONT PKG DISCOUNT
- ADVANTAGE PACKAGE
- POWER AWNING WITH LED LIGHTS,
- ALUMINUM WHEELS, BLUETOOTH AM/FM
- STEREO W/SPEAKERS, POWER TONGUE JACK,
- 1SK BTU DUCTED AC, 200W SOlAR PANEL, TUB
- SURROUND W/SKVLIGHT, POWER VENT
- (BATHROOM), FIBERGlASS CAP, BALL BEARING
- DRAWER GUIDES, MICROWAVE. SlAM lATCH
- BAGGAGE DOORS W/MAGNETS, BlACK TANK
- FLUSH, STAINLESS STEEL KITCHEN SINK, LED
- INTERIOR AND EXTERIOR LIGHTS, WHITE GEL
- COAT EXTERIOR, use PORTS, ROLLER SHADES,
- 11 CU FT ELEC REFER, BUILTW/AZDEL
- COMPOSITE, lADDER BRACKET, SO AMP
- SERVICE, BROAD MAPLE CABINETS
- lAKEFRONT PACKAGE
- WHITE TWO-TONE CABINETS, UPGRADED
- BEDSPREAD, DECORATIVE PILLOWS, SLIDE OUT
- HYBRID CARPET
- POWER STABILIZER JACKS
- THEATER SEATING 68"
- RVIASEAL
What Our Customers Are Saying
Randy was awesome to deal with! Everything went smoothly and the prices were descent! Randy was good about keeping in touch with repairs and helpful! Loving our camper! - RaeLynn
Price:
$49,773
You Save: $19,778
Sale Price: $29,995
You Save: $19,778
Sale Price: $29,995
Best RV Center
Location: Turlock, CA
Stock# 36308
Location: Turlock, CA
Stock# 36308
Stock# 36308
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2025 2080RBS Specifications
| Sleeps | 2 |
| Slides | 1 |
| Length | 24 ft |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 10 ft 7 in |
| Hitch Weight | 660 lbs |
| Dry Weight | 4848 lbs |
| Cargo Capacity | 1502 lbs |
| Fresh Water Capacity | 42 gals |
| Grey Water Capacity | 38 gals |
| Black Water Capacity | 30 gals |
| Available Beds | 1 |
| Number of Awnings | 1 |
| Awning Info | 16 |
| VIN | 060159 |
For more information
Contact Us
SolAire 2080RBS Reviews
Be the first to tell other RVers what you think about this RV Write a Review
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


