New 2025 Palomino SolAire 2080RBS Travel Trailer
"Guaranteed, Lowest Prices in California" FRONT MUPRHY BED / SLIDE OUT/ 15K DUCTED A/C / 200WATT SOLAR /THEATER SEATING
View all SolAire Floorplans
2025 2080RBS Features and Options
The following is a list of Additional Options besides the Standard Features come with the unit are:
- 2025 SOLAIRE 2080RBS
- DRIFTWOOD INTERIOR COLOR
- LAKEFRONT PKG DISCOUNT
- ADVANTAGE PACKAGE
- POWER AWNING WITH LED LIGHTS,
- ALUMINUM WHEELS, BLUETOOTH AM/FM
- STEREO W/SPEAKERS, POWER TONGUE JACK,
- 15K BTU DUCTED AC, 200W SOLAR PANEL. TUB
- SURROUND W/SKYLIGHT, POWER VENT
- (BATHROOM), FIBERGLASS CAP, BALL BEARING
- DRAWER GUtDES, MICROWAVE, SLAM LATCH
- BAGGAGE DOORS W/MAGNETS, BLACK TANK
- FLUSH, STAINLESS STEEL KITCHEN SINK. LED
- INTERIOR AND EXTERIOR LIGHTS, WHITE GEL
- COAT EXTERIOR, use PORTS, ROLLER SHADES,
- 11 CU FT ELEC REFER. BUilT W/AZDEL
- COMPOSITE, LADDER BRACKET, 50 AMP
- SERVICE, BROAD MAPLE CABINETS
- LAKEFRONT PACKAGE
- WHITE TWO-TONE CABINETS, UPGRADED
- BEDSPREAD, DECORATIVE PILLOWS, SLIDE OUT
- HYBRID CARPET
- POWER STABILIZER JACKS
- THEATER SEATING 68"
- RVIASEAL
What Our Customers Are Saying
Our propane stopped working while on a trip from Kansas City to Alaska. I stopped at Eastside and they were very helpful. A Tech even took time to help me make sure I did need a new regulator. We were able to make the repair and get back on the road. - Mark
Price:
$49,773
You Save: $19,778
Sale Price: $29,995
You Save: $19,778
Sale Price: $29,995
Best RV Center
Location: Turlock, CA
Stock# 36307
Location: Turlock, CA
Stock# 36307
Stock# 36307
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2025 2080RBS Specifications
| Sleeps | 2 |
| Slides | 1 |
| Length | 24 ft |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 10 ft 7 in |
| Hitch Weight | 660 lbs |
| Dry Weight | 4848 lbs |
| Cargo Capacity | 1502 lbs |
| Fresh Water Capacity | 42 gals |
| Grey Water Capacity | 38 gals |
| Black Water Capacity | 30 gals |
| Available Beds | 1 |
| Number of Awnings | 1 |
| Awning Info | 16' |
| VIN | 060160 |
For more information
Contact Us
SolAire 2080RBS Reviews
Be the first to tell other RVers what you think about this RV Write a Review
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


