New 2025 Palomino Puma Camping Edition 121RKCE Travel Trailer
New Floorplan and Photo's Coming Soon
View all Puma Camping Edition Floorplans
2025 121RKCE Features and Options
Palomino Puma Camping Edition travel trailer 121RKCE highlights:
- Rear Corner Kitchen
- Outside Storage
- Shower with a Seat
- 54" x 74" Queen Bed
The 2025 Palomino Puma Camping Edition 121RKCE is a lightweight and compact travel trailer designed for couples or small families looking for simplicity without sacrificing quality. Key highlights of this model include:
- Sleeping Capacity: The trailer sleeps up to 3 people, featuring a queen bed and a jack-knife sofa that can convert to additional sleeping space.
- Kitchen: The rear kitchen includes a 2-burner stove, a 12V refrigerator, and a microwave, offering all the essentials for preparing meals on the road.
- Compact Design: At just 16 feet long, it is easy to tow and maneuver, making it ideal for weekend getaways or longer trips.
Convenience Features: It has modern touches like a fully walkable roof, pass-through storage, electric awning, and electric tongue jacks for easy
What Our Customers Are Saying
What a great experience. Absolutely streamlined process of my trade in. I was in and out in just around an hour or so. The staff was super helpful. Cory gave me a walkthrough of my new unit, very knowledgeable staff. I highly recommend this group! - Alex
Campers Inn
Location: Kingston NH
Stock# 100108
Location: Kingston NH
Stock# 100108
Interior Color: STONE
Stock# 100108
Interior Color: STONE
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2025 121RKCE Specifications
| Sleeps | 3 |
| Length | 16 ft |
| Ext Width | 7 ft 6 in |
| Ext Height | 10 ft 5 in |
| Interior Color | STONE |
| Hitch Weight | 340 lbs |
| GVWR | 3840 lbs |
| Dry Weight | 2664 lbs |
| Cargo Capacity | 1176 lbs |
| Fresh Water Capacity | 34 gals |
| Grey Water Capacity | 30 gals |
| Black Water Capacity | 30 gals |
| Available Beds | RV Queen |
| Refrigerator Type | 12V Black Glass |
| Refrigerator Size | 4.3 cu ft |
| Cooktop Burners | 2 |
| Shower Size | 32" x 40" |
| Number of Awnings | 1 |
| LP Tank Capacity | 20 lbs |
| Water Heater Capacity | 6 gal |
| Water Heater Type | GE Gas/Electric |
| AC BTU | 13500 btu |
| Awning Info | 9' |
| Axle Count | 1 |
| Shower Type | Shower w/Seat |
| VIN | 5ZT2PUAC6S4022924 |
For more information
Contact Us
Puma Camping Edition 121RKCE Reviews
Be the first to tell other RVers what you think about this RV Write a Review
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


