New 2025 Palomino Puma 38DEN Travel Trailer
No hidden fees!
2025 38DEN Features and Options
OXFORD STORE. CALL 256-459-4199. COGNAC DECOR, SS 19 CUFT RES REFER, 1.3 CU FT SS MICROWAVE, 24" SS OVER W/4 BURNER STOVE, RANGE HOOD, PREWIRED FOR SOLAR SYSTEM, FOLDING GRAB HANDLE, ROLLER SHADES, LED LIGHTING, 13.5 BTU DUCTED A/C, CONGOLEUM DESIGNER CAREFREE RESILIENT FLOORING, BEDSPREAD, BEDROOM TV HOOKUP, TV ANTENNA W/BOOSTER & CABLE HOOKUP, TUB/SHOWER SURROUND, TANKLESS HOT WATER HEATER, AM/FM/BLUETOOTH STEREO- Reduced to $45,998 plus tax, title, and doc!
What Our Customers Are Saying
Absolutely amazing and so kind! We have a hybrid travel trailer and we were getting tossed around traveling from the Denver area to Miles City Mt. During the trip we had a mishap with an hidden and illplaced clearance bar that resulted in roof damage and antenna damage. We called them from Douglas, Wy to see if they could at least install an anti-sway system. They were ready for us the minute we pulled - Lindsay
Price:
$70,946
You Save: $24,948
Sale Price: $45,998
You Save: $24,948
Sale Price: $45,998
Campers Unlimited
Location: Oxford, AL
Stock# 25-133
Location: Oxford, AL
Stock# 25-133
Stock# 25-133
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2025 38DEN Specifications
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 11 ft 9 in |
| Hitch Weight | 1295 lbs |
| GVWR | 11500 lbs |
| Dry Weight | 10287 lbs |
| Cargo Capacity | 1521 lbs |
| Fresh Water Capacity | 43 gals |
| Grey Water Capacity | 35 gals |
| Black Water Capacity | 35 gals |
| Furnace BTU | 35000 btu |
| Refrigerator Type | 12V |
| Number of Awnings | 1 |
| LP Tank Capacity | 40 |
| Water Heater Type | On Demand Tankless |
| Awning Info | Electric with LED Lights |
| Axle Count | 2 |
| Washer/Dryer Available | Yes |
| Number of LP Tanks | 2 |
| VIN | 4X4TPUP26SP105122 |
For more information
Contact Us
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.

