New 2025 Palomino Puma 32BHQS Travel Trailer
View all Puma Floorplans
2025 32BHQS Features and Options
- STONE DECOR
- VALUE SHOPPER PACKAGE
JACKNIFE SOFA W/PULL DOWN CENTER DRINK TRAY & STORAGE
UNDERNEATH, ELEC AWNING W/LED LIGHT STRIP, PRE-WIRED FOR SOLAR SYSTEM, LED LIGHTING, 13.5 BTU DUCTED A/C, CONGOLEUM DESIGNER CAREFREE RESILIENT FLOORING, BEDSPREAD, BEDROOM TV HOOK UP, TV ANTENNA W/BOOSTER & CABLE HOOK UP, TUB/SHOWER SURROUND, AM/ FM/BLUETOOTH STEREO, GLASS RANGE COVER, UNDERMOUNT SINK W/ COVER, WI-FI PREP - ADVANTAGE PACKAGE - 11 CU FT 12V SS RESIDENTIAL REFER, 1.3 CU FT SS MICROWAVE, 21" SS OVEN, RANGE HOOD, ENCLOSED UNDERBELLY, 2-O/S SPEAKERS, 6 GAL GAS/ELEC HOT WATER HEATER, OUTSIDE SHOWER, ROLLER SHADES, SPARE TIRE & CARRIER, FOLDING GRAB HANDLE, BATH SKYLIGHT, UPGRADE KITCHEN FAUCET W/ PULL DOWN SPRAYER
- LIMITED EDITION PACKAGE (1 A/C) - ALUM SOLID TRIPLE STEPS, 50 AMP
SERVICE (2ND A/C PREP), (INCLUDES ROOF VENT IN BEDROOM), ROOF
LADDER, 15K BTU DUCTED A/C IN LIVING AREA, BLACK TANK FLUSH,
FIREPLACE (N/A ON 25BHS & 23BHQ) - ELECTRIC POWER PACKAGE
4 ELECTRIC STAB JACKS, 3500# ELECTRIC TONGUE JACK - MINI O/S CAMP KITCHEN W/GRIDDLE, 1.6 CF REFER & SINK
- 40" HD LED TV
- TRIFOLD SOFA IPO JACKNIFE IN LIVING AREA
- 3 13.5 A/C'S INCLUDES TANKLESS WATER HEATER
- ROADSIDE ASSISTANCE
- CARBON MONOXIDE DETECTOR
What Our Customers Are Saying
We purchased a camper from a private party and were looking to get setup for the 4th of July. The service department was able to take time and go over the ins and out of my new to me camper and also install a solar charging system. I can’t Express how grateful I am and when it comes time… I will not shop anywhere else for our next camper!!! - Thomas
Arrowhead Camper Sales. Inc.
Location: Mayfield, KY
Stock# N03491
Location: Mayfield, KY
Stock# N03491
Stock# N03491
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2025 32BHQS Specifications
| Sleeps | 8 |
| Slides | 3 |
| Length | 38 ft 9 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 11 ft 1 in |
| Hitch Weight | 1045 lbs |
| GVWR | 10800 lbs |
| Dry Weight | 9072 lbs |
| Cargo Capacity | 1728 lbs |
| Fresh Water Capacity | 43 gals |
| Grey Water Capacity | 70 gals |
| Black Water Capacity | 65 gals |
| Furnace BTU | 5100 btu |
| Number Of Bunks | 3 |
| Available Beds | Queen |
| Refrigerator Type | 12V Black Glass |
| Refrigerator Size | 11 cu ft |
| Shower Size | 34" x 34" |
| Number of Awnings | 1 |
| Water Heater Capacity | 6 gal |
| Water Heater Type | Gas/Electric |
| Awning Info | 19' Electric with LED Lights |
| Axle Count | 2 |
| Washer/Dryer Available | Yes |
| Shower Type | Radius |
| Electrical Service | 50 amp |
For more information
Contact Us
Puma 32BHQS Reviews
Be the first to tell other RVers what you think about this RV Write a Review
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


