New 2025 Outdoors RV Creek Side Titanium Series 21MKS Travel Trailer
Extremely well constructed in Oregon. Unique new floorplan. True Four Seasons insulation. Has front dinette with front bed that lowers, slide for theater seating area, and rear "double over double" bunk beds. Equipped with Mountain Storage System (2" receiver hitch and toy-lok), 12 volt heat pad (fresh water tank), and deluxe power vent fans (bed & bath).
Outdoors RV Creek Side Titanium Series travel trailer 21MKS highlights:
- Versatile Sleeping Arrangements
- Sofa with Built-In Recliners
- 19' Awning
- Full Bath
- 48" x 74" Double-Size Bunks
This is the perfect family-friendly travel trailer or for those who like to camp with friends! The double-size bunks in the back will provide fun sleeping space, and there is an exterior garage storage door where you can pack in gear directly under the bunks. The combined kitchen and living area includes a residential sofa with built-in recliners. There is also a fold-down dinette table and a front queen wall/Murphy bed for a great night's rest!
Each Creek Side Titanium Series travel trailers by Outdoors RV are designed for mountain tough four seasons camping for all your adventures. You'll find sleek design frameless thermal pane windows, Titanium Series graphics package, and a ground control TT auto leveling system. The compact design is compatible for light duty tow vehicles and smaller campsites, so you may not even need to purchase a new vehicle to start camping. You'll fall in love with the mountain lodge interiors, the LG solid surface countertops, and the premium gel infused cooling memory foam Heartland mattress for all-around comfort.
I was working in Gillette for the day and had furnace issues , called and asked if they could help me out. They were very helpful and were able to fix it and get me on my way. This was all done in no time and without an appointment. Great experience - Von
Stock# ACCP29554
Interior Color: Western Sunrise
| Sleeps | 7 |
| Slides | 1 |
| Length | 321 ft |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 11 ft 4 in |
| Int Height | 6 ft 11 in |
| Interior Color | Western Sunrise |
| Hitch Weight | 650 lbs |
| GVWR | 8250 lbs |
| Dry Weight | 6580 lbs |
| Cargo Capacity | 2150 lbs |
| Fresh Water Capacity | 78 gals |
| Grey Water Capacity | 50 gals |
| Black Water Capacity | 40 gals |
| Tire Size | ST225/75/15E |
| Furnace BTU | 25000 btu |
| Number Of Bunks | 2 |
| Available Beds | Queen |
| Cooktop Burners | 3 |
| Number of Awnings | 1 |
| Axle Weight | 4000 lbs |
| LP Tank Capacity | 30 lbs |
| Water Heater Capacity | 6 gal |
| AC BTU | 15000 btu |
| TV Info | LR 24" Swing Out TV |
| Awning Info | 19' |
| Axle Count | 2 |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Shower Type | Standard |
| VIN | 51W112725S1029554 |
Creek Side Titanium Series 21MKS Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


