New 2025 Northern Lite Limited Edition 10-2EXLEDB Truck Camper
Virtual Tour
2025 10-2EXLEDB Features and Options
Northern Lite Limited Edition 10-2EXLEDB truck camper highlights:
  • Queen Bed
  • Dry Bath
  • USB Charging Station
  • Heki Thermal Skylight
Enjoy a home on top of your long bed truck with this truck camper! Start each morning feeling recharged after sleeping on the front queen bed while your electronics recharge at the 12V USB charging stations. Fill your bellies with fried bacon and eggs cooked on the three burner stove with oven and drink a cold glass of orange juice stored in the 6.3 cu. ft. three way refrigerator. Plus, you can eat your meals at the face-to-face dinette and transform into an extra sleeping space. You can even freshen up each morning in the dry bath with extra room, a divider that separates the shower from the toilet, and a built-in shower seat. There is plenty of storage throughout with closets and overhead cabinets too!
What Our Customers Are Saying
Above and Beyond!
Summerland RV Centre
Location: Summerland, BC
Stock# 7730
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
RV ID: 3135709#
(enter this ID if prompted)
2025 10-2EXLEDB Specifications
Sleeps 3
Length 18 ft 2 in
Ext Width 8 ft 2 in
Ext Height 8 ft 10 in
Int Height 6 ft 8 in
Dry Weight 3510 lbs
Fresh Water Capacity 36 gals
Grey Water Capacity 40 gals
Black Water Capacity 18 gals
Furnace BTU 20000 btu
Available Beds Queen
Refrigerator Type Three Way
Refrigerator Size 6.3 cu ft
Cooktop Burners 3
Number of Awnings 2
Floor Length 10 ft 11 in
Center of Gravity Front 48 in
LP Tank Capacity 20 lbs
Water Heater Capacity 6 gal
Water Heater Type Gas/Electric
AC BTU 11000 btu
Truck Bed Size Long
TV Info LCD TV
Awning Info 7' Power Rear & 10' 5" Power Side