New 2025 Keystone RV Springdale Classic 20BHWE Travel Trailer
"Guaranteed, Lowest Prices in California" Dual Axle/ Front Walkaround Bed/ Rear Bunks / Dinette
2025 20BHWE Features and Options
The following is a list of Additional Options besides the Standard Features come with the unit are:
- 2025 SPRINGDALE 20BHWE
- Decor Springdale 2025 Maple
- Refrigerator 12V 8 cf
- RVIA Seal Go Camping
What Our Customers Are Saying
Stopped in cuz steps wouldn’t retract fully and was having problems with water heater. They were really booked, but took time to help us so we could get on the road again very nice people. - Rae
Best RV Center
Location: Turlock, CA
Stock# 37170
Location: Turlock, CA
Stock# 37170
Stock# 37170
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2025 20BHWE Specifications
| Sleeps | 8 |
| Length | 24 ft |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 10 ft 8 in |
| Hitch Weight | 540 lbs |
| Dry Weight | 4050 lbs |
| Cargo Capacity | 1945 lbs |
| Fresh Water Capacity | 54 gals |
| Grey Water Capacity | 38 gals |
| Black Water Capacity | 38 gals |
| Number Of Bunks | 2 |
| Available Beds | 4 |
| Number of Awnings | 1 |
| LP Tank Capacity | 40 |
| Awning Info | 12' |
| Axle Count | 2 |
| Number of LP Tanks | 2 |
| VIN | 104702 |
For more information
Contact Us
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


