New 2025 Keystone RV Springdale 224MLWE Travel Trailer
2025 224MLWE Features and Options
Call for details.
What Our Customers Are Saying
Great service, super friendly and very patient answering a hundred questions. Finance lady Christen was very helpful in getting us the best deal. All wonderful people, thank you all so much. - Tricia
Price:
$50,200
You Save: $11,320
Sale Price: $38,880
You Save: $11,320
Sale Price: $38,880
Fraserway RV
Location: Airdrie, AB
Stock# 83564
Location: Airdrie, AB
Stock# 83564
Stock# 83564
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2025 224MLWE Specifications
| Sleeps | 5 |
| Slides | 1 |
| Ext Height | 11 ft 1 in |
| Hitch Weight | 700 lbs |
| Dry Weight | 5466 lbs |
| Cargo Capacity | 2034 lbs |
| Fresh Water Capacity | 54 gals |
| Grey Water Capacity | 38 gals |
| Black Water Capacity | 38 gals |
| Tire Size | ST205/75R14D |
| Furnace BTU | 30000 btu |
| Available Beds | Queen |
| Refrigerator Size | 10 cu ft |
| Cooktop Burners | 3 |
| Number of Awnings | 1 |
| LP Tank Capacity | 30 lbs |
| Water Heater Type | Girard Tankless |
| AC BTU | 15000 btu |
| Awning Info | 16' Power |
| Axle Count | 2 |
| Number of LP Tanks | 20 |
| Shower Type | Standard |
For more information
Contact Us
Similar RVs and Floorplans
View all
Front Bedroom Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


