New 2025 Keystone RV Reign 18RB Travel Trailer
REAR BATH / FRONT MURPHY BED / THEATER DINETTE SLIDE / 12V 10 CF REFER / WITH 220W SOLAR PANEL
View all Reign Floorplans
2025 18RB Features and Options
The following is a list of Additional Options besides the Standard Features come with the unit are:-
- 2025 REIGN 18RB
- Decor Reign 2025 Organic
- Reign Package
- Serenity Package
- On Demand Water Heater
- Refrigerator 12V 10 cf
- Solar Flex Protect
- RVIA Seal Go Camping
What Our Customers Are Saying
I want to say thank you for everything that you did. You went way beyond my expectations. Everyone was so helpful. You are all amazing! - Karen
Best RV Center
Location: Turlock, CA
Stock# 36211
Location: Turlock, CA
Stock# 36211
Stock# 36211
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2025 18RB Specifications
| Sleeps | 3 |
| Slides | 1 |
| Length | 22 ft 8 in |
| Ext Height | 10 ft 5 in |
| Int Height | 6 ft 6 in |
| Fresh Water Capacity | 37 gals |
| Grey Water Capacity | 27 gals |
| Black Water Capacity | 27 gals |
| Tire Size | ST235/75R15D |
| Furnace BTU | 20000 btu |
| Available Beds | Murphy |
| Refrigerator Type | 12V |
| Cooktop Burners | 2 |
| Number of Awnings | 1 |
| LP Tank Capacity | 20 lbs |
| Water Heater Type | Tankless |
| AC BTU | 13500 btu |
| Awning Info | 11' Power |
| Axle Count | 1 |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Shower Type | Standard |
| VIN | 460035 |
For more information
Contact Us
Reign 18RB Reviews
Be the first to tell other RVers what you think about this RV Write a Review
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


