New 2025 Keystone RV Raptor 352 Toy Hauler Fifth Wheel
See this camper at the Northeast PA RV Show.
PNC FIELD · 235 Montage Mountain Road, Moosic, PA 18507
April 30 - May 3
Thursday 12:00pm-8:00pm
Friday 10:00am-8:00pm
Saturday 10:00am-8:00pm
Sunday 10:00am-5:00pm
The Colton RV & Marine Advantage
No Hidden Fees RV and Boat Pricing:
The Colton RV & Marine Advantage (What Others Don’t Tell You).
Buying an RV or boat should feel exciting — not confusing. That’s why we created No Hidden Fees RV and Boat Pricing, part of the Colton Advantage.
Too often, shoppers fall in love with a unit online, only to be hit later with surprise fees like freight (getting the RV or boat to the dealership) or prep (the cost to clean, inspect, and ready the unit for you). These extra charges can add $1,000 to $10,000 to your total — and most dealers don’t mention them until it’s time to sign.
At Colton RV & Marine, we don’t believe in that. That’s why we created Colton Advantage Pricing — our commitment to transparent, all-inclusive pricing that respects your time and your budget.
Keystone Raptor 352 toy hauler fifth wheel highlights:
- Loft
- Kitchen Island
- Bath and a Half
- Front Private Bedroom
- Two Awnings
Start camping in luxury with this decked out toy hauler fifth wheel RV! The front private bedroom has a king bed slide for more interior space, a Vizio Smart LED TV, a front large wardrobe, plus washer and dryer prep. Freshen up each morning in the full bathroom with the fiberglass one-piece shower then head to the kitchen to fry up some eggs on the four burner cooktop. Grab a cold cup of orange juice from the 16.5 cu. ft. 12 volt refrigerator and enjoy it along with the eggs at the kitchen island which includes two flip-up bar stools. The 4-seat recliner slide is conveniently across from the entertainment center with a 55" Vizio Smart LED TV and fireplace. As you head into the 11' garage area, you will notice a loft with a twin bed, dual opposing sofas with a table in between below an electric bed, and a half bathroom, plus one of the dual entry doors to the unit!
Experience a breath of fresh air with one of these Keystone RV Raptor fifth wheel toy haulers! Their rugged construction consists of a one-piece Alpha Super Flex TPO roof membrane, Dyna Span floor decking, and 5,000 lb. frame-welded tie- downs to keep your toys in place as you travel. Some unexpected conveniences you will appreciate include an Omni-Chill A/C system to keep you cool on those hot summer days, a Furrion backup camera and Hitch Vision to prevent damages, and a Generation 3 iN-Command smart automation system with Global Connect to make life easier. There is also designer style vinyl flooring throughout, along with hardwood ceiling treatment with LED accent lighting, beach wood and white cabinetry, and many more interior comforts!
Thank you, Sharon, for the outstanding service at Summerland RV. Its people like you that makes all the difference in the RV Industry. I called you as a Winnebago Dealership, you listened to what I needed, ordered the parts, and did not give me the traditional run around. I truly appreciated the leadership, sincerity in you organizing everything for me to come in to have the parts installed in a timely - Wallace
You Save: $74,960
Sale Price: $109,998
Stock# 29549
| Sleeps | 8 |
| Slides | 3 |
| Length | 39 ft |
| Ext Width | 8 ft 4 in |
| Ext Height | 13 ft 2 in |
| Hitch Weight | 3555 lbs |
| Dry Weight | 14480 lbs |
| Cargo Capacity | 3075 lbs |
| Fresh Water Capacity | 94 gals |
| Grey Water Capacity | 82 gals |
| Black Water Capacity | 82 gals |
| Tire Size | ST235/80R16G |
| Furnace BTU | 35000 btu |
| Fuel Capacity | 60 gals |
| Number Of Bunks | 1 |
| Available Beds | King |
| Refrigerator Type | 12 Volt |
| Refrigerator Size | 16.50 cu ft |
| Convection Cooking | Yes |
| Cooktop Burners | 4 |
| Shower Size | 40" x 28" |
| Number of Awnings | 2 |
| Axle Weight | 7000 lbs |
| Garage Size | 11 ft |
| LP Tank Capacity | 30 lbs |
| Water Heater Type | Girard Tankless On Demand |
| TV Info | LR 55" Vizio Smart LED TV, BR Vizio Smart LED TV, Garage Vizio Smart LED TV |
| Awning Info | 10' and 15' One-Touch Electric with LED Lights |
| Axle Count | 2 |
| Washer/Dryer Available | Yes |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Shower Type | Standard |
| Electrical Service | 50 amp |
| VIN | 4YDFRPT29SF800072 |
Raptor 352 Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


