New 2025 Keystone RV Passport 2600FK Travel Trailer
Keystone Passport travel trailer 2600FK highlights:
- Front Kitchen
- Fireplace
- Rear Private Bedroom
- Dual Entry Doors
Pack your bags and hitch up this travel trailer! The dual entry doors make it easy to enter and exit especially from the rear private bedroom which has a king bed slide and a large wardrobe. The bedroom also has an entrance into the dual entry bathroom where you will find a radius shower to freshen up in each morning. After a fun day outdoors, you can relax on the cinema recliners across from the entertainment center with a fireplace or you can play a game or two at the Do-More dinette table.
Each one of these Keystone RV Passport travel trailers offer grand style and multi-functional features! They have best-in-class storage for big things like paddle boards and small things like sleeping bags. There's no need for cordless drills and bending over to put the jacks down, simply push a button and the power stabilizer jacks do the rest. The one piece polypropylene underbelly and extended season camping package protects your units vitals in all weather conditions. Exclusive to Keystone is the Tru-fit slide construction and the Hyper Deck flooring which is more resilient, stronger and lighter than the traditional laminated wood construction, plus it resists water and water damage. Inside, you'll find residential durable Beauflor vinyl flooring, deluxe night shades, bedside outlets/USB ports, and a bath skylight for more natural light and additional head room.
Our propane stopped working while on a trip from Kansas City to Alaska. I stopped at Eastside and they were very helpful. A Tech even took time to help me make sure I did need a new regulator. We were able to make the repair and get back on the road. - Mark
Stock# 334330
| Sleeps | 4 |
| Slides | 2 |
| Length | 30 ft 3 in |
| Ext Height | 11 ft 3 in |
| Hitch Weight | 840 lbs |
| Dry Weight | 6928 lbs |
| Fresh Water Capacity | 54 gals |
| Grey Water Capacity | 76 gals |
| Black Water Capacity | 38 gals |
| Tire Size | ST225/75R15E |
| Furnace BTU | 30000 btu |
| Available Beds | King |
| Refrigerator Type | 12V |
| Refrigerator Size | 10 cu ft |
| Cooktop Burners | 3 |
| Number of Awnings | 1 |
| LP Tank Capacity | 20 lbs |
| Water Heater Type | Girard Tankless |
| AC BTU | 13500 btu |
| Awning Info | 19' |
| Axle Count | 2 |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Shower Type | Radius |
| Electrical Service | 50 amp |
| VIN | 4YDTPPM26SD411909 |
Passport 2600FK Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


