New 2025 Keystone RV Outback OBX 18BHS Travel Trailer
SLIDEOUT / BUNK HOUSE / FRONT QUEEN BED / PACK AND PLAY DOOR/ EURO STYLE WINDOWS
View all Outback OBX Floorplans
2025 18BHS Features and Options
The following is a list of Additional Options besides the Standard Features come with the unit are-
- 2025 OUTBACK 18BHS
- DÉCOR-OUTBACK 2025- LIAM
- X PACKAGE
- ALL-TERRAIN TIRES & RIMS
- SOLAR FLEX PROTECT
- REFRIGERATOR-12V-4 CF
- RVIA SEAL
What Our Customers Are Saying
I was having trouble with my BMPRO and we called Burton campers and shared what was going on then we were transferred to Easton. He understood our problem and was extremely helpful in helping me resolve our issues. Great customer service and support. We need more Eastons in the workplace we live in California and had to call Alabama to get the help we needed. Great job Easton
- Sandra
Price:
$39,751
You Save: $14,756
Sale Price: $24,995
You Save: $14,756
Sale Price: $24,995
Best RV Center
Location: Turlock, CA
Stock# 36447
Location: Turlock, CA
Stock# 36447
Stock# 36447
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2025 18BHS Specifications
| Sleeps | 5 |
| Slides | 1 |
| Length | 22 ft 1 in |
| Ext Height | 10 ft 7 in |
| Hitch Weight | 490 lbs |
| Dry Weight | 4100 lbs |
| Cargo Capacity | 1400 lbs |
| Fresh Water Capacity | 37 gals |
| Grey Water Capacity | 30 gals |
| Black Water Capacity | 30 gals |
| Tire Size | ST235/75R15D |
| Furnace BTU | 20000 btu |
| Number Of Bunks | 2 |
| Available Beds | Full |
| Refrigerator Type | 12V |
| Refrigerator Size | 5.50 cu ft |
| Cooktop Burners | 3 |
| Number of Awnings | 1 |
| Axle Weight | 5100 lbs |
| LP Tank Capacity | 20 lbs. |
| Water Heater Type | Girard Tankless On Demand |
| AC BTU | 18000 btu |
| TV Info | 32" HDTV |
| Awning Info | 14' Power w/LED Lights |
| Axle Count | 1 |
| Number of LP Tanks | 3 |
| Shower Type | Standard |
| VIN | 450307 |
For more information
Contact Us
Outback OBX 18BHS Reviews
Be the first to tell other RVers what you think about this RV Write a Review
Similar RVs and Floorplans
View all
Bunkhouse Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


