New 2025 Keystone RV Outback 328RL Travel Trailer
REAR LIVING /AUTO LEVELING / THREE SLIDE OUTS / SOLAR FLEX 220W / KING BED/ TWO AC!!!
View all Outback Floorplans
2025 328RL Features and Options
The following is a list of Additional Options besides the Standard Features come with the unit are:
- 2025 OUTBACK 328RL
- DÉCOR-OUTBACK-LIAM
- COMFORT PACKAGE
- PREMIUM PACKAGE
- AUTOMATIC LEVELING SYSTEM
- SOLAR FLEX PROTECT
- REFRIGERATOR-12V-10 CF
- FREE STANDING DINETTE AND CHAIRS
- 2ND 13.5K A/C
- RVIA SEAL
What Our Customers Are Saying
I want to say thank you for everything that you did. You went way beyond my expectations. Everyone was so helpful. You are all amazing! - Karen
Best RV Center
Location: Turlock, CA
Stock# 35394
Location: Turlock, CA
Stock# 35394
Interior Color: Liam, Cashmere
Stock# 35394
Interior Color: Liam, Cashmere
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2025 328RL Specifications
| Sleeps | 5 |
| Slides | 3 |
| Length | 37 ft 7 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 11 ft 4 in |
| Int Height | 6 ft 6 in |
| Interior Color | Liam, Cashmere |
| Hitch Weight | 1075 lbs |
| Dry Weight | 8791 lbs |
| Cargo Capacity | 1075 lbs |
| Fresh Water Capacity | 54 gals |
| Grey Water Capacity | 76 gals |
| Black Water Capacity | 38 gals |
| Tire Size | ST225/75R15E |
| Furnace BTU | 35000 btu |
| Available Beds | King |
| Refrigerator Type | 12V GE |
| Refrigerator Size | 10 cu ft |
| Cooktop Burners | 3 |
| Number of Awnings | 2 |
| Axle Weight | 5100 lbs |
| LP Tank Capacity | 30 lbs |
| Water Heater Type | On Demand |
| AC BTU | 15000 btu |
| TV Info | LR 50" HDTV |
| Awning Info | 13' & 11' Power Lighted w/Adjustable Arms |
| Axle Count | 2 |
| Washer/Dryer Available | Yes |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Shower Type | Standard |
| Electrical Service | 50 amp |
| VIN | 450070 |
For more information
Contact Us
Outback 328RL Reviews
Be the first to tell other RVers what you think about this RV Write a Review
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


