New 2025 Keystone RV Hideout Sport 230MBBH Travel Trailer
JUST REDUCED!
Keystone Hideout Sport Single Axle travel trailer 230MBBH highlights:
- Booth Dinette
- Kitchen Pantry
- Queen Murphy Bed
- Double-Size Bunks
- Double Axle
You'll love how versatile this travel trailer is since you can sleep on the Murphy bed at night and enjoy the fold-down sofa during the day! There are dual wardrobes and nightstands on either side of the bed for your things, and larger camp gear can go outside in the pass-thru storage. A full kitchen with a two burner cooktop and 7.7 cu. ft. 12V refrigerator will let the chef whip up their best meals, and the booth dinette will provide a place to dine at. This model also includes double-size bunks and and a full bath right next to the bunks for easy nighttime use!
Open your horizons with the Hideout Sport Single Axle travel trailers by Keystone. They are compact, convenient, and lightweight; everything you're looking for in an RV! Each model features an aluminum exterior, tinted safety glass windows, and a Super Flex TPO roof membrane for added durability. The interior includes blackout night shades for added privacy and real wood doors and drawers that will give a more at-home touch. The Girard tankless water heater is a feature you won't want to camp without, and the LED lighting will keep your space bright and open!
Wow! I haven't had this kind of service in quite a while. Todd made me a great deal on an RV, without any bs hassle. Caden knows his stuff and got my RV ready to go all while singing cadence. I absolutely loved working with these gentlemen! They are truly a better breed of man. Keep up the outstanding work and service! I'd highly recommend them! This is how America should be! Thanks again y'all! Cheers! - Shawn
You Save: $19,641
Sale Price: $16,950
Stock# 9367
Interior Color: Pewter
| Sleeps | 7 |
| Length | 22 ft 10 in |
| Ext Height | 10 ft 4 in |
| Interior Color | Pewter |
| Hitch Weight | 495 lbs |
| Dry Weight | 3910 lbs |
| Cargo Capacity | 3415 lbs |
| Fresh Water Capacity | 21 gals |
| Grey Water Capacity | 30 gals |
| Black Water Capacity | 30 gals |
| Tire Size | ST205/75R14D |
| Furnace BTU | 20000 btu |
| Number Of Bunks | 2 |
| Available Beds | Queen Murphy |
| Refrigerator Type | 12V |
| Refrigerator Size | 7.7 cu ft |
| Cooktop Burners | 2 |
| Number of Awnings | 1 |
| LP Tank Capacity | 20 lbs |
| Water Heater Type | Girard On Demand Tankless |
| AC BTU | 5000 btu |
| Awning Info | 15' Power |
| Axle Count | 2 |
| Number of LP Tanks | 1 |
| Shower Type | Standard |
| VIN | 4YDTH1H29SW243756 |
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


