New 2025 Keystone RV Fuzion Impact Edition 337 Toy Hauler Fifth Wheel
11FT GARAGE/ 16 CU FT REFER/ TWO BATHROOMS/ RAMP DOOR PATIO PKG / 6 POINT HYDRAULIC LEVELING/ SOLAR PANEL SYSTEM
View all Fuzion Impact Edition Floorplans
2025 337 Features and Options
The following is a list of Additional Options besides the Standard Features come with the unit are:
- 2025 Impact 337 - Fifth Wheel
- Decor - Impact - Charcoal
- Intense Interior
- Knockout Package
- Extreme Exterior
- Electric Beds w/Dual Opposing Couches
- King Bed Master Suite
- 6 Point Hydraulic Auto Leveling
- G-Range Tires
- TPMS Sensors W/ Display
- Refrigerator - 12V - 16 cf
- Sliding Rear Patio Door
- Onan 5.5 Generator
- Ramp Door Patio Package
- RVIA Seal - Go Camping
- Commercial Drivers License Transport
What Our Customers Are Saying
Joel was very helpful in the sales department. - Joy
Best RV Center
Location: Turlock, CA
Stock# 37182
Location: Turlock, CA
Stock# 37182
Interior Color: Charcoal
Stock# 37182
Interior Color: Charcoal
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2025 337 Specifications
| Sleeps | 9 |
| Slides | 3 |
| Length | 36 ft 7 in |
| Ext Width | 8 ft 4 in |
| Ext Height | 13 ft 3 in |
| Interior Color | Charcoal |
| Hitch Weight | 2700 lbs |
| Dry Weight | 12795 lbs |
| Cargo Capacity | 3905 lbs |
| Fresh Water Capacity | 94 gals |
| Grey Water Capacity | 88 gals |
| Black Water Capacity | 74 gals |
| Tire Size | ST235/80R16G |
| Furnace BTU | 35000 btu |
| Fuel Capacity | 30 gals |
| Number Of Bunks | 1 |
| Available Beds | King |
| Refrigerator Type | 12V |
| Refrigerator Size | 16 cu ft |
| Cooktop Burners | 3 |
| Number of Awnings | 1 |
| Axle Weight | 7000 lbs |
| Garage Size | 11 ft |
| LP Tank Capacity | 30 lbs |
| Water Heater Type | Girard On Demand |
| TV Info | LR LED TV |
| Awning Info | 13' Electric with Adjustable Arms, Auto Dump, LED Light Strip |
| Axle Count | 2 |
| Washer/Dryer Available | Yes |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Shower Type | Shower w/Seat |
| Electrical Service | 50 amp |
| VIN | 815214 |
For more information
Contact Us
Fuzion Impact Edition 337 Reviews
Be the first to tell other RVers what you think about this RV Write a Review
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


