New 2025 Keystone RV Bullet 310RES Travel Trailer
Rear Living / Theater Seating / 2ND AC / KING BED/ 200W SOLAR PANELS!!
View all Bullet Floorplans
2025 310RES Features and Options
The following is a list of Additional Options besides the Standard Features come with the unit are:-
- 2025 BULLET 310RES
- DÉCOR- BULLET 2025- TRANQUIL TIMBER
- EXTERIOR DECOE- BULLET – WHITE
- UPGRADED EQUIPMENT PACKAGE
- 15K A/C
- 50 AMP SERVICE W/2ND A/C PREP
- SOLAR FLEX PROTECT
- THEATER SEATING
- REFRIGERATOR- 12V- 10 CF
- 2ND 13.5K A/C
- RVIA SEAL
What Our Customers Are Saying
Wow! I haven't had this kind of service in quite a while. Todd made me a great deal on an RV, without any bs hassle. Caden knows his stuff and got my RV ready to go all while singing cadence. I absolutely loved working with these gentlemen! They are truly a better breed of man. Keep up the outstanding work and service! I'd highly recommend them! This is how America should be! Thanks again y'all! Cheers! - Shawn
Best RV Center
Location: Turlock, CA
Stock# 35953
Location: Turlock, CA
Stock# 35953
Stock# 35953
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2025 310RES Specifications
| Sleeps | 5 |
| Slides | 3 |
| Length | 35 ft 11 in |
| Ext Height | 11 ft 4 in |
| Hitch Weight | 1030 lbs |
| Dry Weight | 7965 lbs |
| Cargo Capacity | 2535 lbs |
| Fresh Water Capacity | 54 gals |
| Grey Water Capacity | 76 gals |
| Black Water Capacity | 38 gals |
| Tire Size | ST225/75R15E |
| Available Beds | King |
| Refrigerator Size | 10 cu ft |
| Cooktop Burners | 3 |
| Number of Awnings | 2 |
| LP Tank Capacity | 20 lbs |
| Water Heater Type | Girard Tankless |
| Awning Info | 11' |
| Axle Count | 2 |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Shower Type | Standard |
| VIN | 430766 |
For more information
Contact Us
Bullet 310RES Reviews
Be the first to tell other RVers what you think about this RV Write a Review
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


