New 2025 Keystone RV Bullet 287RLSWE Travel Trailer
In Stock
2025 287RLSWE Features and Options
The RV Store
4732 N. Hwy 6
Helper, UT 84526
435-472-2101
NEW 2025 KEYSTONE BULLET 287RLSWE
FEATURES:
- REAR LIVING
- TWO SLIDES
- KITCHEN ISLAND
- 220 WATT SOLAR PANEL
- POWER STABILIZER JACKS
- TWO POWER AWNINGS W/ LED LIGHTING
- 60" X 80" KING BED
- TWO AIR CONDTIONERS
- SOLID SURFACE COUNTERTOPS
- TRI-FOLD SOFA SLEEPER
- THEATER SEATING
- BOOTH DINETTE
- PANTRY
- 10 CU. FT. DOUBLE DOOR 12V FRIDGE
- GIRARD TANKLESS WATER HEATER
- FIREPLACE
- 12V SMART TV W/ FM STEREO, BLUETOOTH
- 4G LTE AND WIFI PREP
- HEATED & ENCLOSED UNDERBELLY
- DEXTER TORSION AXLES
- PAINTED FRONT CAP
- TOO MANY TO LIST, CALL FOR MORE DETAILS!
- STOCK #RVS2183
What Our Customers Are Saying
Randy was awesome to deal with! Everything went smoothly and the prices were descent! Randy was good about keeping in touch with repairs and helpful! Loving our camper! - RaeLynn
Price:
$61,997
You Save: $22,015
Sale Price: $39,982
You Save: $22,015
Sale Price: $39,982
The RV Store
Location: Helper
Stock# RVS2183
Location: Helper
Stock# RVS2183
Stock# RVS2183
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2025 287RLSWE Specifications
| Sleeps | 5 |
| Slides | 2 |
| Length | 32 ft 7 in |
| Ext Height | 11 ft 3 in |
| Hitch Weight | 855 lbs |
| Dry Weight | 7359 lbs |
| Cargo Capacity | 1441 lbs |
| Fresh Water Capacity | 54 gals |
| Grey Water Capacity | 76 gals |
| Black Water Capacity | 38 gals |
| Refrigerator Type | 12V |
| Number of Awnings | 2 |
| Water Heater Type | On Demand Tankless |
| VIN | 4YDTBLN28SX432183 |
For more information
Contact Us
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


