New 2025 Keystone RV Arcadia 3260RL Fifth Wheel
Rear Living / Auto leveling / Three Slide Outs / Two Awing's / Solar Package / Two AC's
View all Arcadia Floorplans
2025 3260RL Features and Options
The following is a list of Additional Options besides the Standard Features come with the unit are-
- 2025 ARCADIA 3260RL
- DÉCOR – ARCADIA 2025 – HEMP
- HARDCORE CONSTRUCTION PACKAGE
- ARCADIA ¾ TON PKG
- PERFORMANCE PACKAGE
- SEASONAL CAMPING PACKAGE
- HELUX PIN BOX
- ABS BRAKING SYSTEM
- SOLAR FLEX PROTECT
- REFRIGERATOR – 12V – 16CF
- 2ND 15K A/C
- 3RD A/C PREP
- RVIA SEAL; - GO CAMPING
What Our Customers Are Saying
Everyone at RV Leaders & Camping Outlet was awesome! Great buying experience. If anyone is looking to buy a cool camper and wants a smooth buying process, this is the place to go! - Ryan
Best RV Center
Location: Turlock, CA
Stock# 37391
Location: Turlock, CA
Stock# 37391
Interior Color: Hemp
Stock# 37391
Interior Color: Hemp
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2025 3260RL Specifications
| Sleeps | 4 |
| Slides | 3 |
| Length | 36 ft 6 in |
| Ext Height | 13 ft 4 in |
| Interior Color | Hemp |
| Hitch Weight | 2095 lbs |
| Dry Weight | 10845 lbs |
| Cargo Capacity | 2655 lbs |
| Fresh Water Capacity | 54 gals |
| Grey Water Capacity | 78 gals |
| Black Water Capacity | 48 gals |
| Tire Size | ST235/80R16E |
| Furnace BTU | 35000 btu |
| Available Beds | King |
| Refrigerator Type | 12V Solar Friendly |
| Refrigerator Size | 16 cu ft |
| Cooktop Burners | 3 |
| Shower Size | 48" x 30" |
| Number of Awnings | 2 |
| Axle Weight | 6000 lbs |
| LP Tank Capacity | 30 lbs |
| Water Heater Type | On Demand |
| AC BTU | 15000 btu |
| TV Info | LR Smart 50" HD Flat Screen |
| Awning Info | 11' & 16' Power w/Adjustable Arms and LED Light Strip |
| Axle Count | 2 |
| Washer/Dryer Available | Yes |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Shower Type | Standard |
| Electrical Service | 50 amp |
| VIN | 550626 |
For more information
Contact Us
Arcadia 3260RL Reviews
Be the first to tell other RVers what you think about this RV Write a Review
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


