New 2025 Jayco Jay Flight SLX 261BHS Travel Trailer
JUST ARRIVED!!! WON'T LAST LONG!!
View all Jay Flight SLX Floorplans
2025 261BHS Features and Options
Call for details.
What Our Customers Are Saying
I was working in Gillette for the day and had furnace issues , called and asked if they could help me out. They were very helpful and were able to fix it and get me on my way. This was all done in no time and without an appointment. Great experience - Von
Price:
$55,413
You Save: $19,918
Sale Price: $35,495
You Save: $19,918
Sale Price: $35,495
Leisure Days RV
Location: Owen Sound,ON
Stock# LK1818
Location: Owen Sound,ON
Stock# LK1818
Exterior Color: WHIE
Interior Color: MODERN FARMHOUSE
Stock# LK1818
Exterior Color: WHIE
Interior Color: MODERN FARMHOUSE
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2025 261BHS Specifications
| Sleeps | 8 |
| Slides | 1 |
| Length | 30 ft 4 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 11 ft 1 in |
| Int Height | 6 ft 9 in |
| Interior Color | MODERN FARMHOUSE |
| Exterior Color | WHIE |
| Hitch Weight | 710 lbs |
| Dry Weight | 5850 lbs |
| Cargo Capacity | 1750 lbs |
| Fresh Water Capacity | 52 gals |
| Grey Water Capacity | 39 gals |
| Black Water Capacity | 39 gals |
| Furnace BTU | 20000 btu |
| Number Of Bunks | 2 |
| Available Beds | Queen |
| Refrigerator Type | 12v |
| Cooktop Burners | 3 |
| Number of Awnings | 1 |
| LP Tank Capacity | 40 |
| Water Heater Type | Tankless |
| AC BTU | 13500 btu |
| Awning Info | 16ft with LED Lights |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Electrical Service | 30 amp |
| VIN | 1UJBC0BP7S1YW0713 |
For more information
Contact Us
Jay Flight SLX 261BHS Reviews
Be the first to tell other RVers what you think about this RV Write a Review
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


