New 2025 Jayco Jay Flight SLX 260BH Travel Trailer
JUST LANDED!!! DO NOT MISS OUT
View all Jay Flight SLX Floorplans
2025 260BH Features and Options
Call for details.
What Our Customers Are Saying
Did not buy today, but I will be back! Shawn showed me what I asked to see and walked me through what might fit my needs. I am coming back when I'm ready to buy. Best prices on 2025 units. - Paul
Price:
$46,815
You Save: $16,820
Sale Price: $29,995
You Save: $16,820
Sale Price: $29,995
Leisure Days RV
Location: Owen Sound,ON
Stock# LK1817
Location: Owen Sound,ON
Stock# LK1817
Exterior Color: WHITE
Interior Color: MODERN FARMHOUSE
Stock# LK1817
Exterior Color: WHITE
Interior Color: MODERN FARMHOUSE
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2025 260BH Specifications
| Sleeps | 8 |
| Length | 29 ft 6 in |
| Ext Width | 8 ft 10 in |
| Ext Height | 10 ft 6 in |
| Int Height | 6 ft 9 in |
| Interior Color | MODERN FARMHOUSE |
| Exterior Color | WHITE |
| Hitch Weight | 515 lbs |
| Dry Weight | 4715 lbs |
| Cargo Capacity | 1785 lbs |
| Fresh Water Capacity | 52 gals |
| Grey Water Capacity | 39 gals |
| Black Water Capacity | 39 gals |
| Furnace BTU | 20000 btu |
| Available Beds | Queen |
| Refrigerator Type | 12v |
| Cooktop Burners | 3 |
| Number of Awnings | 1 |
| LP Tank Capacity | 40 |
| Water Heater Type | Tankless |
| AC BTU | 13500 btu |
| Awning Info | 16ft with LED Lights |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Electrical Service | 30 amp |
| VIN | 1UJBC0BNXS1YV0725 |
For more information
Contact Us
Jay Flight SLX 260BH Reviews
Be the first to tell other RVers what you think about this RV Write a Review
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


