New 2025 Forest River RV Impression 360MYR Fifth Wheel
"NEVER SEEN BEFORE FLOORPLAN"/ REAR KITCHEN/ REMOVABEL FREE STANDING CENTRAL DINETTE TABLE/ WASHER AND DRYER COMBO ROOM/ KING BED/ FRONT BATHROOM WITH DUAL VANITYSINK
View all Impression Floorplans
2025 360MYR Features and Options
The following is a list of Additional Options besides the Standard Features come with the unit are:
- 2025 IMPRESSION 360MYR
- SILVER SUMMIT INTERIOR DÉCOR
- LUXURY PACKAGE
- UPGRADED MAXXIS TIRES, 60K ON DEMAND
- WATER HEATER, 3,000 LBS TOWABLE HITCH, TV,
- 12V REFRIGERATOR, TINTED WINDOWS, POWER
- LANDING GEAR & STABILIZER JACKS, WATER
- PRESSURE REGULATOR
- COMFORT PACKAGE
- UPGRADED INSULATION, TANK HEAT PADS,
- FORCED HEAT ACCESSIBELLY, ENCLOSED TANK
- VALVES, 35KBTU FURNACE, 15K A/C, 50 AMP
- W/2ND A/C PREP
- OFF GRID PACKAGE
- 30A CHARGE CONTROL, 100W ROOF PANEL,
- SOLAR ON THE SIDE PREP, BATTERY
- DIAMOND PACKAGE
- 16CU 12 VOLT REFRIGERATOR, 1.6CU
- MICROWAVE, SOLID SURFACE COUNTERTOPS,
- MAXIMUM WINDOW SQUARE FOOTAGE
- 4 POINT AUTO LEVEL
- 2ND 15K DUCTEDA/C
- WASHER & DRYER
- RVIA SEAL
What Our Customers Are Saying
Our journey with RV Leaders has been nothing short of exceptional, from the expansive inventory to the unparalleled customer service that truly set them apart. The range of RVs available was impressive, catering to every possible need and preference one could imagine. - Maria
Best RV Center
Location: Turlock, CA
Stock# 37148
Location: Turlock, CA
Stock# 37148
Stock# 37148
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2025 360MYR Specifications
| Sleeps | 4 |
| Slides | 3 |
| Length | 42 ft 11 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 13 ft 4 in |
| Hitch Weight | 1885 lbs |
| Dry Weight | 12338 lbs |
| Cargo Capacity | 3547 lbs |
| Fresh Water Capacity | 57 gals |
| Grey Water Capacity | 90 gals |
| Black Water Capacity | 60 gals |
| Furnace BTU | 35000 btu |
| Available Beds | King with Versa Tilt |
| Refrigerator Type | 12V |
| Refrigerator Size | 16 cu ft |
| Cooktop Burners | 3 |
| Number of Awnings | 2 |
| Water Heater Type | On Demand |
| AC BTU | 15000 btu |
| TV Info | LR LED TV |
| Awning Info | 11' 6" and 20' Power Adjustable w/LED Lights |
| Axle Count | 2 |
| Washer/Dryer Available | Yes |
| Shower Type | Walk-In Shower |
| Electrical Service | 50 amp |
| VIN | 004744 |
For more information
Contact Us
Impression 360MYR Reviews
Be the first to tell other RVers what you think about this RV Write a Review
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


