New 2025 Forest River RV Flagstaff Hard Side T12ST A-Frames
Forest River Flagstaff Hard Side A-frame T12ST highlights:
- 54" x 80" Flip-Up Bed
- Booth Dinette
- Ample Exterior Storage
- EZ-Reach Storage Trunk
What a treat it will be to spend a weekend in this Flagstaff Hard Side A-frame! You will be able to create some more interior living space by repositioning the flip-up bed after you wake up, and the booth dinette can also maneuver out of a bed and back into a dining space easily. There is also a three burner range that can be used to fry up a hearty batch of pancakes without even starting a fire.
PLEASE NOTE: GENERIC IMAGES AND/OR GENERIC DESCRIPTIONS ABOUT UPGRADES MAY BE USED AND MAY NOT FULLY REPRESENT THE ACTUAL TRAILER. FOR THE MOST ACCURATE INFORMATION AND PHOTOS, PLEASE CONTACT US DIRECTLY.
With any Flagstaff Hard Side A-frame camper by Forest River, you will enjoy the hassle-free towing of a tent camper and the exterior of a travel trailer. Like with all Forest River products, you will appreciate the durable construction, allowing you to make camping memories for years to come. There are comfortable seating and sleeping spaces, kitchen amenities to whip up your best meals, plus plenty of storage for your personal belongings, camp gear, and more!
Absolutely amazing and so kind! We have a hybrid travel trailer and we were getting tossed around traveling from the Denver area to Miles City Mt. During the trip we had a mishap with an hidden and illplaced clearance bar that resulted in roof damage and antenna damage. We called them from Douglas, Wy to see if they could at least install an anti-sway system. They were ready for us the minute we pulled - Lindsay
You Save: $6,317
Sale Price: $16,888
Stock# SD321299
| Sleeps | 3 |
| Length | 18 ft 4 in |
| Ext Width | 7 ft |
| Ext Height | 5 ft 1 in |
| Hitch Weight | 284 lbs |
| Dry Weight | 2120 lbs |
| Cargo Capacity | 1164 lbs |
| Fresh Water Capacity | 20 gals |
| Furnace BTU | 20000 btu |
| Available Beds | Full |
| Cooktop Burners | 3 |
| AC BTU | 11000 btu |
| Axle Count | 1 |
| VIN | 4X4CFST1XSD321299 |
Flagstaff Hard Side T12ST Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


