New 2025 Forest River RV Flagstaff E-Pro 20FK Travel Trailer
2025 20FK Features and Options
Call for details.
What Our Customers Are Saying
Stopped in to look at options. Wonderful customer service, we were shown several different options to give us a good idea of what we liked and didnt like. Wish all lots were as attentive and helpful rather than pushing a big sale. Definitely will be back. - Lyncee
Price:
$45,456
You Save: $13,481
Sale Price: $31,975
You Save: $13,481
Sale Price: $31,975
Family RV
Location: Ontario, CA
Stock# EP134
Location: Ontario, CA
Stock# EP134
Interior Color: Factory
Stock# EP134
Interior Color: Factory
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2025 20FK Specifications
| Sleeps | 4 |
| Slides | 1 |
| Length | 21 ft 2 in |
| Ext Width | 7 ft 9 in |
| Ext Height | 10 ft |
| Interior Color | Factory |
| Hitch Weight | 610 lbs |
| GVWR | 5495 lbs |
| Dry Weight | 4233 lbs |
| Cargo Capacity | 1262 lbs |
| Fresh Water Capacity | 31 gals |
| Grey Water Capacity | 43 gals |
| Black Water Capacity | 27 gals |
| Number Of Bunks | 1 |
| Available Beds | 1 |
| Number of Awnings | 1 |
| Water Heater Capacity | 6 gal |
| AC BTU | 13500 btu |
| Electrical Service | 30 amp |
| VIN | 5ZT2FSKB9S3036495 |
For more information
Contact Us
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


