New 2025 Forest River RV Flagstaff Classic 378BH Fifth Wheel
LUXURY BUNK HOUSE !!!
2025 378BH Features and Options
Free-Standing Table & Chairs
King Bed
3 MaxxAir Vent Fans w/ Covers
What Our Customers Are Saying
I was having trouble with my BMPRO and we called Burton campers and shared what was going on then we were transferred to Easton. He understood our problem and was extremely helpful in helping me resolve our issues. Great customer service and support. We need more Eastons in the workplace we live in California and had to call Alabama to get the help we needed. Great job Easton
- Sandra
Price:
$88,020
You Save: $27,025
Sale Price: $60,995
You Save: $27,025
Sale Price: $60,995
Best Choice Trailers
Location: Irwin, PA
Stock# F07719
Location: Irwin, PA
Stock# F07719
Exterior Color: White
Interior Color: Sedonawood/Acadia
Stock# F07719
Exterior Color: White
Interior Color: Sedonawood/Acadia
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2025 378BH Specifications
| Sleeps | 6 |
| Slides | 2 |
| Length | 36 ft 10 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 13 ft 4 in |
| Interior Color | Sedonawood/Acadia |
| Exterior Color | White |
| Hitch Weight | 1687 lbs |
| GVWR | 12087 lbs |
| Dry Weight | 10252 lbs |
| Cargo Capacity | 1835 lbs |
| Fresh Water Capacity | 54 gals |
| Grey Water Capacity | 131 gals |
| Black Water Capacity | 53 gals |
| Furnace BTU | 35000 btu |
| Number Of Bunks | 2 |
| Available Beds | KING |
| Refrigerator Type | Residential |
| Cooktop Burners | 3 |
| LP Tank Capacity | 30 |
| Water Heater Capacity | 12 gal |
| Water Heater Type | G/E |
| AC BTU | 30000 btu |
| TV Info | LR Smart TV, Master Smart TV, Bunk Smart TV |
| Axle Count | 2 |
| Washer/Dryer Available | Yes |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Shower Type | Walk-In Shower |
| Electrical Service | 50 amp |
| VIN | 4X4FFLN28S1907719 |
For more information
Contact Us
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


