New 2025 Forest River RV Cherokee Wolf Pack 365PACK15.5 Toy Hauler Fifth Wheel
15' Garage / 1.5. Bath / Loft / Outdoor Kitchen / King Bed
Forest River Cherokee Wolf Pack toy hauler 365PACK15.5 highlights:
- 15' 6" Separate Garage
- Large Slide Out
- King Bed
- Bath and a Half
- Outdoor Kitchen
- Loft
Options Added:
Limited Package*
Wolf Pack Standard Equipment Package*
2nd Awning
RVIA Seal
Fun at the campground begins with this dual entry toy hauler in tow! There is a 15' 6" separate garage with glass patio doors, a loft above for guests, a half bath with folding walls and a flip-down recessed bath sink. The combined kitchen and living room features a U-shaped kitchen with a flip-up countertop, a sofa slide out, and a bartop with two stools. There is even an outdoor kitchen on the other side of this counter so you can make breakfast as the sun comes up. A full bath lets you freshen up after a trail ride, and the front private bedroom gives you your own space at night. This unit also features washer and dryer prep in the bedroom so you can add those appliances if you wish!
With any Cherokee Wolf Pack toy hauler by Forest River, you will enjoy never-ending adventures. You'll appreciate the 8' 6" wide body design so you can bring along toys and gear, and there is a high-output LED loading light for added convenience when you're getting back to camp late. There is real wood cabinet doors and drawers inside and LED lights to keep your space well lit. These toy haulers are built with tongue and groove plywood main floors and a forced air heated underbelly and enclosed holding tanks that will help you extend your camping season.
*Payment is based on -% APR for -/mo with no taxes included and no money down for qualified applicants. No doc, prep, or destination fees will apply. Payment, not price, includes a 5-year protection plan valued at $-. Please click "get financed" above, to submit an application. We will reply ASAP to the application. Prices may vary or fees may apply when financing through certain lenders.Price, information, and availability are subject to change at any time, therefore, information and specifications are not guaranteed. Terms may vary depending on applicants' residency.
*Manufacturer features may or may not apply to certain units and not others within the same brand and / or series. Please confirm what specific options, packages, and capabilities this specific RV has by calling or texting 207-224-8444.
Randy and Tim helped us out. We needed some new batteries on our trip from Indianapolis to Bend, OR. Not only did they get us the batteries, when we needed a new connection made they drove us down to the local Napa and got us back. Also stayed open an hour past closing to make sure we were good. - Dan
Stock# SC223403
Interior Color: Coffee Bean
| Sleeps | 4 |
| Slides | 1 |
| Length | 44 ft |
| Ext Width | 8 ft 6 in |
| Ext Height | 13 ft 5 in |
| Interior Color | Coffee Bean |
| Hitch Weight | 2910 lbs |
| GVWR | 16910 lbs |
| Dry Weight | 12040 lbs |
| Cargo Capacity | 4870 lbs |
| Fresh Water Capacity | 96 gals |
| Grey Water Capacity | 88 gals |
| Black Water Capacity | 44 gals |
| Furnace BTU | 35000 btu |
| Available Beds | King |
| Refrigerator Type | 12V |
| Refrigerator Size | 10 cu ft |
| Cooktop Burners | 3 |
| Number of Awnings | 2 |
| Garage Size | 15 ft 6 in |
| Water Heater Type | On Demand Tankless |
| AC BTU | 15000 btu |
| Awning Info | 15' Power w/LED Accent Lighting |
| Axle Count | 2 |
| Washer/Dryer Available | Yes |
| Shower Type | Standard |
| Electrical Service | 50 amp |
Cherokee Wolf Pack 365PACK15.5 Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


