New 2025 Forest River RV Cherokee Wolf Pack 24-14.5 Toy Hauler Travel Trailer
14.6 Ft Garage / King Bed / 200 Wat Solar System / Patio System
View all Cherokee Wolf Pack Floorplans
2025 24-14.5 Features and Options
The following is a list of Additional Options besides the Standard Features come with the unit are:
- 2025 CHEROKEE 73D
- COFFEE BEAN INTERIOR DÉCOR
- LIMITED PACKAGE
- WOLF PACK STANDARD EQUIPMENT
- RAMP DOOR PATIO DECK RAILING
- RIVA SEAL
What Our Customers Are Saying
Maybe it’s me. Where I come from I can’t get help. Maybe it looks like I’m not approachable, Maybe it’s because I am old, fat and ugly. Maybe I’m invisible. But I can be standing in an aisle at Home Depot, Lowe’s, Walmart or any other place of business that is willing to take my money looking for something and have a store clerk pass by me without acknowledging me or asking if they could be of assistance. - Billy
Best RV Center
Location: Turlock, CA
Stock# 35751
Location: Turlock, CA
Stock# 35751
Stock# 35751
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2025 24-14.5 Specifications
| Sleeps | 4 |
| Length | 29 ft 7 in |
| Ext Width | 8 ft 6 in |
| Hitch Weight | 1120 lbs |
| GVWR | 11320 lbs |
| Dry Weight | 6398 lbs |
| Cargo Capacity | 4922 lbs |
| Fresh Water Capacity | 96 gals |
| Grey Water Capacity | 44 gals |
| Black Water Capacity | 44 gals |
| Number Of Bunks | 1 |
| Available Beds | King |
| Cooktop Burners | 2 |
| Number of Awnings | 1 |
| Axle Weight | 5100 lbs |
| Garage Size | 14 ft 6 in |
| AC BTU | 15000 btu |
| Awning Info | 21' |
| Shower Type | Standard |
| VIN | 223013 |
For more information
Contact Us
Cherokee Wolf Pack 24-14.5 Reviews
Be the first to tell other RVers what you think about this RV Write a Review
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


