New 2025 Aliner Evolution Evolution 15 LG A-Frames
Introducing the Aliner Evolution LG, the next level of off-road camping that blends rugged durability with modern comfort. Whether you’re venturing deep into the wilderness or hitting the open road, these campers are built to handle it all with features like a 16,000 BTU furnace, keyless entry, and a powerful on-demand water heater. With a hidden 32? x 32? shower and swivel cassette toilet, you can enjoy home-like amenities even in the most remote locations. The Evolution LG also offers an 18-foot layout with dual beds and up to 35 gallons of fresh water storage, giving you plenty of room for extended stays.
Excellent experience. We arrived and Cory was waiting for us in the parking lot. He had the Alpha already set up for us to look at but was also willing to show us anything else we wanted to see. He was laid back and friendly and not pushy in any way. Everyone was super friendly. The store was cute and cozy and had a real nice family feel. It felt like the kind of place you'd like to work yourself - Christina
Stock# 12207
Exterior Color: WHITE
| Sleeps | 4 |
| Length | 18 ft |
| Ext Width | 7 ft |
| Ext Height | 5 ft 9 in |
| Int Height | 8 ft 3 in |
| Exterior Color | WHITE |
| Hitch Weight | 200 lbs |
| GVWR | 3500 lbs |
| Dry Weight | 2400 lbs |
| Fresh Water Capacity | 35 gals |
| Tire Size | 15" |
| Refrigerator Type | Three Way with Freezer |
| Refrigerator Size | 3.0 cu ft |
| Axle Count | 1 |
| Shower Type | Wet/Bath Shower |
| VIN | 7G5AS1813SA009746 |
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


