New 2025 Aliner Classic Twin Bed A-Frames
Aliner Classic A-frame Twin Bed highlights:
- Rear Twin Beds
- Two Burner Stovetop
- LED Interior Lights
- Outside Shower
- Front Hard Dormer
If you enjoy camping with friends or you need your own space at night, this Twin Bed model will do the trick! While two campers take the rear twin beds, the front booth dinette can convert to a 30" x 76" bed for an extra guest, and in the morning, you can convert it back to dining space. Whip up breakfast on the two-burner stove or use the convenient microwave oven. There is also a sink to clean up your dishes plus a 3.1 cu. ft. 12V refrigerator to put milk and eggs back in. Don't let this cute A-Frame slip away!
With any Aliner Classic A-frame camper you will find Azdel lightweight, composite interior wall and ceiling panels for added durability and strength. The additional corner windows provide panoramic views, and the hardwood cabinet doors will give these campers a more at-home feel. Four stabilizer jacks come standard, along with an LP connection, an exterior outlet, and an outside shower. It's no wonder these campers are named classic! Choose your model and start camping today!
They went above and beyond to make a wonderful experience buying our camper. From sales to the guys doing the walk through to finance. I would highly recommend them to anyone. Very easy transaction. A+ rating in our book. Thank you for everything. - Jason
You Save: $15,753
Sale Price: $25,987
Stock# ACCE09787
| Sleeps | 3 |
| Length | 180 ft |
| Ext Width | 6 ft 6 in |
| Ext Height | 5 ft 4 in |
| Hitch Weight | 160 lbs |
| GVWR | 3000 lbs |
| Dry Weight | 1810 lbs |
| Fresh Water Capacity | 11 gals |
| Tire Size | 14" |
| Furnace BTU | 16000 btu |
| Available Beds | Two Twin Beds |
| Refrigerator Type | 12V |
| Refrigerator Size | 3.1 cu ft |
| Cooktop Burners | 2 |
| Axle Weight | 3000 lbs |
| Axle Count | 1 |
| VIN | 7G5AS1510SA009787 |
Classic Twin Bed Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


