New 2025 Aliner Classic Twin Bed A-Frames
Dry Weight 1,725 lbs/ Original Sale Price was $37,999.00/ $2,000 Discount
Aliner Classic A-frame Twin Bed highlights:
- Rear Twin Beds
- Two Burner Stovetop
- LED Interior Lights
- Outside Shower
- Front Hard Dormer
If you enjoy camping with friends or you need your own space at night, this Twin Bed model will do the trick! While two campers take the rear twin beds, the front booth dinette can convert to a 30" x 76" bed for an extra guest, and in the morning, you can convert it back to dining space. Whip up breakfast on the two-burner stove or use the convenient microwave oven. There is also a sink to clean up your dishes plus a 3.1 cu. ft. 12V refrigerator to put milk and eggs back in. Don't let this cute A-Frame slip away!
With any Aliner Classic A-frame camper you will find Azdel lightweight, composite interior wall and ceiling panels for added durability and strength. The additional corner windows provide panoramic views, and the hardwood cabinet doors will give these campers a more at-home feel. Four stabilizer jacks come standard, along with an LP connection, an exterior outlet, and an outside shower. It's no wonder these campers are named classic! Choose your model and start camping today!
Wow! I haven't had this kind of service in quite a while. Todd made me a great deal on an RV, without any bs hassle. Caden knows his stuff and got my RV ready to go all while singing cadence. I absolutely loved working with these gentlemen! They are truly a better breed of man. Keep up the outstanding work and service! I'd highly recommend them! This is how America should be! Thanks again y'all! Cheers! - Shawn
Stock# OC1360
| Sleeps | 3 |
| Length | 15 ft |
| Ext Width | 6 ft 6 in |
| Ext Height | 5 ft 4 in |
| Hitch Weight | 160 lbs |
| GVWR | 3000 lbs |
| Dry Weight | 1810 lbs |
| Fresh Water Capacity | 11 gals |
| Tire Size | 14" |
| Furnace BTU | 16000 btu |
| Available Beds | Two Twin Beds |
| Refrigerator Type | 12V |
| Refrigerator Size | 3.1 cu ft |
| Cooktop Burners | 2 |
| Axle Weight | 3000 lbs |
| Axle Count | 1 |
| VIN | 7G5AS1518SA009858 |
Classic Twin Bed Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


