New 2025 Aliner Classic Permanent Bed A-Frames
Aliner Classic A-frame Permanent Bed highlights:
- Under-Dinette Storage
- Sink
- Front Utility Light
- Two Burner In/Out Stove
- Outside Storage
Pack your bags and be on the road in no-time with this lightweight A-frame camper that can sleep three people. You'll enjoy having a 56" x 76" permanent bed with storage underneath for your shoes or bags, and if you have a guest sleep over, they can sleep on the dinette that converts to a 46" x 76" bed. Whip up a hearty lunch on the two burner in/out stove, or use the convenient microwave oven. There is also a 3.0 cu. ft. 2-way refrigerator for perishables and additional storage space for dry goods.
With any Aliner Classic A-frame folding pop-up camper you will find Azdel lightweight, composite interior wall and ceiling panels for added durability and strength. The additional corner windows provide panoramic views, and the hardwood cabinet doors will give these campers a more at-home feel. Four stabilizer jacks come standard, along with dual propane tanks, an exterior outlet, and an outside shower. It's no wonder these campers are named classic! Choose your model and start camping today!
Wow! I haven't had this kind of service in quite a while. Todd made me a great deal on an RV, without any bs hassle. Caden knows his stuff and got my RV ready to go all while singing cadence. I absolutely loved working with these gentlemen! They are truly a better breed of man. Keep up the outstanding work and service! I'd highly recommend them! This is how America should be! Thanks again y'all! Cheers! - Shawn
Stock# SA009954
Exterior Color: WHITE
| Sleeps | 3 |
| Length | 15 ft |
| Ext Width | 6 ft 6 in |
| Ext Height | 4 ft 9 in |
| Exterior Color | WHITE |
| Hitch Weight | 180 lbs |
| GVWR | 3000 lbs |
| Dry Weight | 1725 lbs |
| Fresh Water Capacity | 11 gals |
| Tire Size | 14" |
| Available Beds | RV Queen |
| Refrigerator Type | Gas/Electric |
| Refrigerator Size | 3 cu ft |
| Cooktop Burners | 2 |
| Axle Weight | 3000 lbs |
| Water Heater Capacity | 6 gal |
| Water Heater Type | DSI |
| Axle Count | 1 |
| VIN | 7G5AS1514SA009954 |
Classic Permanent Bed Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


