New 2025 Airstream Rangeline RGN25 Motor Home Class B
AIRSTREAM'S LEGENDARY CLASS B MOTORHOME PAIRS ROAD READY PERFORMANCE WITH A THOUGHTFULLY APPOINTED INTERIOR
2025 RGN25 Features and Options
Call for details.
What Our Customers Are Saying
Our propane stopped working while on a trip from Kansas City to Alaska. I stopped at Eastside and they were very helpful. A Tech even took time to help me make sure I did need a new regulator. We were able to make the repair and get back on the road. - Mark
Price:
$160,575
You Save: $40,680
Sale Price: $119,895
You Save: $40,680
Sale Price: $119,895
Vogt RV Centers
Location: Leisure RV Center of Greater Houston
Stock# SE528121
Location: Leisure RV Center of Greater Houston
Stock# SE528121
Chassis: RAM PROMASTER 3500 HIGH ROOF EXTENDED
Exterior Color: SILVER
Interior Color: GRAY
Stock# SE528121
Chassis: RAM PROMASTER 3500 HIGH ROOF EXTENDED
Exterior Color: SILVER
Interior Color: GRAY
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2025 RGN25 Specifications
| Sleeps | 2 |
| Length | 20 ft 11 in |
| Ext Width | 8 ft 3 in |
| Ext Height | 9 ft 5 in |
| Int Height | 6 ft 2 in |
| Interior Color | GRAY |
| Exterior Color | SILVER |
| GVWR | 9350 lbs |
| Fresh Water Capacity | 28 gals |
| Grey Water Capacity | 19 gals |
| Black Water Capacity | 12 gals |
| Generator | 2.8 KW QUIET GASOLINE W/ REMOTE START |
| Fuel Type | GAS |
| Miles | 42 |
| Engine | 3.6 L PENTASTAR V6 24V VVT |
| Chassis | RAM PROMASTER 3500 HIGH ROOF EXTENDED |
| Horsepower | 276 hp |
| Fuel Capacity | 24 gals |
| Available Beds | 1 |
| Refrigerator Type | Refrigerator/Freezer |
| Convection Cooking | Yes |
| Cooktop Burners | 1 |
| Number of Awnings | 1 |
| AC BTU | 13500 btu |
| Awning Info | 12' |
| Gross Combined Weight | 12000 lbs |
| Shower Type | Walk-In Shower |
| Electrical Service | 30 amp |
| VIN | 3C6MRVUG2SE528121 |
For more information
Contact Us
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.

