New 2025 19' Travel Trailer Rental Springdale Classic Mini 1800BH Travel Trailer
Available in St. Cloud, & Shakopee!
2025 1800BH Features and Options
MINIMUM 3 DAY RATE ON TRAILERS.
PRICES SUBJECT TO CHANGE DURING EVENT SCHEDULES!
- MODEL: 19' TRAVEL TRAILER
- 7 Day Rental Rate: $825.00
- 4 Day Rental Rate: $625.00
- 3 Day Rental Rate: $575.00
- Monthly Rental Rates: Call For Pricing
- Sleeps:6
- Slide Rooms:0
- Dry Weight: 3,120 lbs
- Gross Weight: 4,350 lbs
- Optional Equipment:
Gas Grill, Camping Kit, Weight Distribution Hitch, Electronic Brake Control, Generator, Delivery, Set-Up and Pick up of unit.
Available In: St. Cloud& Shakopee!
Keystone Springdale Classic Mini travel trailer 1800BH highlights:
- Bunk Beds
- Queen Bed
- Exterior Pass-Thru Storage
- Two Burner Gas Range
What Our Customers Are Saying
Randy and Tim helped us out. We needed some new batteries on our trip from Indianapolis to Bend, OR. Not only did they get us the batteries, when we needed a new connection made they drove us down to the local Napa and got us back. Also stayed open an hour past closing to make sure we were good. - Dan
Price:
$19,846
PleasureLand RV
Location: St. Cloud, MN
Stock# 683-25
Location: St. Cloud, MN
Stock# 683-25
Interior Color: Maple
Stock# 683-25
Interior Color: Maple
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2025 1800BH Specifications
| Sleeps | 5 |
| Length | 20 ft 6 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 10 ft 2 in |
| Interior Color | Maple |
| Hitch Weight | 355 lbs |
| Dry Weight | 3036 lbs |
| Cargo Capacity | 1314 lbs |
| Fresh Water Capacity | 21 gals |
| Grey Water Capacity | 30 gals |
| Black Water Capacity | 30 gals |
| Tire Size | ST205/75R14D |
| Furnace BTU | 20000 btu |
| Number Of Bunks | 2 |
| Available Beds | Queen |
| Refrigerator Type | 12V |
| Refrigerator Size | 3.3 cu ft |
| Cooktop Burners | 2 |
| Number of Awnings | 1 |
| LP Tank Capacity | 20 lbs |
| Water Heater Type | Girard Tankless |
| AC BTU | 5000 btu |
| Awning Info | 10' Power |
| Axle Count | 1 |
| Number of LP Tanks | 1 |
| Shower Type | Standard |
| Electrical Service | 30 amp |
| VIN | 4YDTSGG14SW104373 |
For more information
Contact Us
Similar RVs and Floorplans
View all
Bunkhouse Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


