New 2024 Riverside RV Intrepid 135i Travel Trailer
EASY TOW! UNDER 2700 LBS!
Riverside RV Intrepid travel trailer 135i highlights:
- Overhead Cabinets
- Sofa
- Refrigerator
- Super Lite Model
This lightweight travel trailer has everything you need for weekends at the lake. Set up the 6' patio awning and enjoy a drink before heading off on a trail. You'll find the private toilet and shower will allow you to clean up after your adventure, and the front 60" x 76" RV queen bed will be perfect for a cat nap. You can whip up dinner in the kitchen area and enjoy your meal seated on the sofa, or you can choose the optional booth dinette in its place.
Absolutely amazing and so kind! We have a hybrid travel trailer and we were getting tossed around traveling from the Denver area to Miles City Mt. During the trip we had a mishap with an hidden and illplaced clearance bar that resulted in roof damage and antenna damage. We called them from Douglas, Wy to see if they could at least install an anti-sway system. They were ready for us the minute we pulled - Lindsay
You Save: $14,562
Sale Price: $14,560
Stock# A6309
Exterior Color: WHITE
| Sleeps | 3 |
| Length | 15 ft 9 in |
| Ext Width | 7 ft 6 in |
| Ext Height | 9 ft 6 in |
| Int Height | 6 ft 3 in |
| Exterior Color | WHITE |
| Hitch Weight | 140 lbs |
| Dry Weight | 2640 lbs |
| Cargo Capacity | 1000 lbs |
| Fresh Water Capacity | 36 gals |
| Grey Water Capacity | 32 gals |
| Black Water Capacity | 17 gals |
| Tire Size | 15" |
| Furnace BTU | 20000 btu |
| Available Beds | RV Queen |
| Cooktop Burners | 2 |
| Number of Awnings | 1 |
| Axle Weight | 3500 lbs |
| AC BTU | 13500 btu |
| Awning Info | 6' |
| Axle Count | 1 |
| Shower Type | Standard |
| VIN | 59CNM1517RL007569 |
Intrepid 135i Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


