New 2024 Keystone RV Raptor 352 Toy Hauler Fifth Wheel
THIS RV IS SOLD. OVER 3000 MORE IN STOCK. CALL 817-645-8100
Keystone Raptor toy hauler 352 highlights:
- Loft
- Kitchen Island
- Bath and a Half
- Front Private Bedroom
- Two Awnings
Start camping in luxury with this decked out toy hauler! The front private bedroom has a king bed slide for more walking around space, a Vizio Smart LED TV, a front large wardrobe, and an area next to it prepped to add an optional washer and dryer. Freshen up each morning in the full bathroom with the fiberglass one-piece shower then head to the kitchen to fry up some eggs on the three burner cooktop. Grab a cold cup of orange juice from the 16.5 cu. ft. 12 volt refrigerator and enjoy it along with the eggs at the kitchen island which includes two flip-up bar stools. The 4-seat recliner slide is conveniently across from the entertainment center with a 55" Vizio Smart LED TV and fireplace. As you head into the 11' garage area, you will notice a loft with a twin bed, dual opposing sofas with a table in between below an electric bed, and a half bathroom, plus one of the dual entry doors to the unit!
Experience a breath of fresh air with one of these Keystone RV Raptor fifth wheel toy haulers! Their rugged construction consists of a walkable one-piece Alpha Super Flex TPO roof with aluminum flashing, G-rated tires, Dyna Span floor decking, and 5,000 lb. frame-welded tie downs to keep your toys in place as you travel. With an on-demand water heater, you can have an endless amount of hot water when you need it. Some unexpected conveniences you will appreciate include an Omni-Chill A/C system to keep you cool on those hot summer days, a Furrion backup camera and HitchVision to prevent damages, and a Generation 3 iN-Command smart automation system with Global Connect to make life easier. Soft-close hardwood cabinetry makes for a quiet closure to enjoy undetected late night snacking, and the MORryde zero-gravity ramp door makes it easy to load and unload your toys. Come find the right one for you today!
They did a great job fixing my motor problem on my Bayliner, the boat tech was very knowledgeable and nice. - Dan
Stock# E10198
Exterior Color: WHITE
Interior Color: AXIS
| Sleeps | 8 |
| Slides | 3 |
| Length | 39 ft |
| Ext Height | 13 ft 2 in |
| Interior Color | AXIS |
| Exterior Color | WHITE |
| Hitch Weight | 3520 lbs |
| Dry Weight | 14705 lbs |
| Cargo Capacity | 2815 lbs |
| Fresh Water Capacity | 94 gals |
| Grey Water Capacity | 82 gals |
| Black Water Capacity | 82 gals |
| Tire Size | ST235/80R16G |
| Furnace BTU | 35000 btu |
| Fuel Capacity | 60 gals |
| Number Of Bunks | 1 |
| Available Beds | King |
| Refrigerator Type | 12 Volt |
| Refrigerator Size | 16.50 cu ft |
| Convection Cooking | Yes |
| Cooktop Burners | 3 |
| Shower Size | 40" x 28" |
| Number of Awnings | 2 |
| Axle Weight | 7000 lbs |
| Garage Size | 11 ft |
| LP Tank Capacity | 30 lbs |
| Water Heater Type | Girard Tankless On Demand |
| TV Info | LR 55" Vizio Smart LED TV, BR Vizio Smart LED TV, Garage Vizio Smart LED TV |
| Awning Info | 10' and 15' One-Touch Electric with LED Lights |
| Axle Count | 2 |
| Washer/Dryer Available | Yes |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Shower Type | Standard |
| Electrical Service | 50 amp |
| VIN | 4YDFRPT21RF800061 |
Raptor 352 Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


